Як вибрати синтезатор для музичної школи

Якщо у вас виникло питання «Як вибрати синтезатор для музичної школи», значить, ваша дитина вступила до музичної школи! Вітаємо! Тим більше, що на естрадний та фортепіанний відділи конкурс іноді вищий, ніж у багатьох університетах.

Коли справа доходить до покупки інструмента для навчання, у батьків на вибір є три класи клавішних:

 • акустичні піаніно,
 • цифрові піаніно,
 • синтезатори.

Акустичні піаніно чудово звучать, але займають багато місця, вимагають настройки та сильно дратують сусідів.

З цифровими ситуація краща. Вони не розстроюються та не заважають іншим людям, але мають власні недоліки. Це й повна залежність від електромережі, і велика складність із точним відтворенням механіки клавіатури акустичного рояля.

Докладно порівняння акустичних та цифрових піаніно ми зробили в окремому матеріалі.

Але бувають ситуації, коли піаніно не варіант.

По-перше, це обмежений простір у кімнаті. Цифрове піаніно, навіть компактне, займає значно більше місця, ніж синтезатор. Акустичні фортепіано й обговорювати нічого.

По-друге, ціна. Піаніно — продукт дорогий, а захоплення дитини музикою може закінчитися дуже швидко!

У подібних ситуаціях найкращий варіант — це покупка синтезатора.

В цій статті ми детально проговоримо, який синтезатор купити дитині для музичної школи та які характеристики слід враховувати.

Ключові параметри синтезаторів для музичної школи

Ключові параметри синтезаторів для музичної школи

Синтезатори відрізняються величезним вибором тембрів та винятковими функціональними можливостями. Ми зупинилися виключно на параметрах, що роблять інструменти ідеальними для навчання в музичній школі.

Розмір та кількість клавіш

Розмір та кількість клавіш інструмента

Вкрай бажано, щоб розмір клавіш синтезатора відповідав розміру клавіш піаніно. Це дозволить легше освоїти фортепіано в майбутньому.

А ось із кількістю клавіш однозначної відповіді немає. Чим більша клавіатура, тим більше місця займає інструмент. Ідеальний баланс між діапазоном і габаритами пристрою в 5-октавних моделей. 61 клавіші цілком достатньо для виконання більшості творів для піаністів початкового рівня.

Докладніше про це читайте у статті «Скільки клавіш на синтезаторі».

Динамічна клавіатура

Динамічна клавіатура синтезатора

Для музичної школи рекомендується розглядати покупку лише синтезаторів із динамічною клавіатурою. Цей параметр показує, чи змінюється гучність залежно від швидкості натискання клавіш. В описах цю характеристику ще називають «активні клавіші».

В акустичних піаніно чим сильніше ви натискаєте на клавішу, тим з більшою силою молоточок ударяє по струнах і тим гучніший звук. Чи варто говорити, наскільки важливо, щоб ваш синтезатор реагував на натискання так само?

Для вашої зручності ми відібрали 10 найкращих синтезаторів із динамічною клавіатурою. А для перегляду всіх подібних моделей скористайтесь потрібним фільтром у каталозі товарів.

Якість звука. Поліфонія

Якість звука. Поліфонія

Критично важливий параметр. Тембри синтезатора для занять у музичній школі мають бути максимально схожими на тембри акустичних інструментів. Особливо звучання фортепіано.

За якість звука відповідає кілька параметрів, та в першу чергу слід звернути увагу на показник поліфонії. Рекомендуємо синтезатори з поліфонією 48 та вище.

Докладніше про цю характеристику читайте у статті «Як вибрати синтезатор».

Функції

Вбудовані функції в синтезаторі розширюють спектр виразних засобів. Якщо говоримо про те, який синтезатор купити дитині для музичної школи, слід переконатися в наявності наступних характеристик:

Метроном

Метроном у синтезаторі задає правильний темп і допомагає грати ритмічно. Ви можете скористатися спеціальним мобільним додатком, але вбудований дозволить не відволікатися на телефон.

Зсув на октаву та транспонування

Транспонування підвищує висоту з кроком у півтон. Це дозволить грати улюблені твори в зручній тональності.

Зсув на октаву робить те саме з кроком в одну октаву. Зазвичай ця функція використовується, коли бракує діапазону виконання якогось твору.

Під’єднання правої педалі

Під’єднання правої педалі

Орієнтовно з другого року навчання педаль стає обов'язковим аксесуаром. Зазвичай її називають педаль сустейна або демпферна педаль. Радимо купувати її разом з інструментом. Якщо ви не знаєте, як вибрати педаль для синтезатора, можете прочитати в нашій окремій статті.

Функція навчання

Функція навчання

Звісно, вбудований самовчитель не замінить вам викладача. Це помічник. Наприклад, вчитель записує в навчальну програму виконання окремо лівою та правою рукою, а учень вдома грає одну партію, доки друга йому акомпанує.

Інші функції прямого відношення до навчання в музичній школі не мають. Але щоб інструмент був для вас максимально корисним, зверніть увагу на характеристики:

 • Кількість тембрів. Не менше ніж 100.
 • Автоакомпанемент і стилі. Не менше ніж 70.
 • Вбудований секвенсор (рекордер): як мінімум 2-доріжковий.
 • Процесор ефектів.

Ціна

Ціна на хороший синтезатор для музичної школи з динамічною клавіатурою та іншими потрібними параметрами починається від $200 та вище. Просунуті моделі з розширеною функціональністю — від $300.

Який синтезатор вибрати для навчання в музичній школі

Який синтезатор вибрати для навчання в музичній школі

Для музичної школи потрібен синтезатор із динамічною клавіатурою, повнорозмірними клавішами та мінімум п'ятьма октавами. Обов'язково вибирайте інструмент із входом для сустейн-педалі. Не зайвими будуть функції транспонування, зсуву на октаву й метронома. Прискорить процес навчання й вбудована система навчання.

Ось декілька прикладів відмінних синтезаторів для музичної школи в різному ціновому сегменті.

 • CASIO CT-S300. Недорога базова модель із динамічною клавіатурою. З переваг відзначимо компактність і можливість працювати зі спеціальним мобільним додатком CASIO Music Space. Але за якістю звука CASIO CT-S300 поступається іншим інструментам у цьому списку.
 • YAMAHA YPT-370. Синтезатор із кириличною панеллю управління. Тут трохи більше вбудованих тембрів та стилів. Існує процесор ефектів. Але й коштує модель помітно дорожче. З недоліків відзначимо відносно великі розміри.
 • CASIO LK-S450. Прекрасний приклад навчального синтезатора. Підсвічування клавіш, великий банк мелодій. При цьому LK-S450 має чудову колекцію тембрів і можливість бездротового з'єднання з мобільними пристроями за допомогою спеціального Bluetooth-адаптера.
 • KORG I3. Модель підійде й музикантам початкового рівня, і професіоналам. Відмінний звук, добре прописані стилі, багатодоріжковий секвенсор та інтуїтивне управління.

декілька прикладів відмінних синтезаторів

Майте на увазі, синтезатор здатний замінити піаніно лише перші декілька років навчання. І це не залежить від його рівня. Вся справа в зовсім інших відчуттях при натисканні на клавіші.

Якщо дитина буде робити успіхи, ви обов'язково повернетеся до необхідності покупки акустичного чи цифрового піаніно.