Цей рік вже порадував нас релізом багатьох відмінних інструментів від провідних виробників. Серед найцікавіших варто відзначити анонс цифрових піаніно CASIO серії Celviano, вихід Ямахи на ринок портативних грувбоксів зі своїм YAMAHA SEQTRAK, випуск сценічного піаніно NORD Grand 2 та велике оновлення в модельному ряду гітар IBANEZ.

Але головним н’юсмейкером 2024 року, без сумніву, стала компанія KORG. Виробник не лише показав безліч нових цікавих продуктів, а й оновив деякі версії знакових моделей.

Нижче короткий огляд кожної з новинок KORG, а також їхні ключові функції та особливості.

СПИСОК ІНСТРУМЕНТІВ:

 1. Ритм-бокс KORG KR-11
 2. Аналоговий синтезатор KORG microKORG2
 3. Цифрове піаніно KORG Poetry
 4. Сценічне піаніно KORG Grandstage X
 5. Аналоговий синтезатор KORG KingKORG Neo
 6. FM-синтезатор KORG opsix mk2
 7. Звукові модулі KORG modwave/opsix/wavestate modules
 8. Блок ефектів KORG NTS-3 Kaoss Pad Kit
 9. Аналоговий синтезатор KORG PS-3300 FS
 10. Цифровий синтезатор KORG NTS1 MK2

1. Ритм-бокс KORG KR-11

Ритм-бокс KORG KR-11

Драм-машина в надкомпактному корпусі. Достатньо просто вибрати один зі 126 музичних патернів і можна відтворювати ритм у будь-якому місці. Для зручності всі патерни розбиті на 9 музичних жанрів — від 8 Beat до EDM, — кожен із яких містить по 14 варіацій. Тут же ви знайдете метроном для тренувань і 14 окремих слотів для збереження власних ритмів.

У режимі pad play mode можна грати розташованими на панелі 16 динамічними педами, на кожен із яких можна призначити робочий барабан, хай-хет або інші складові ударної установки. Для зручності передбачена можливість під’єднання футсвічів, що дозволяє управляти KR-11 без рук.

Дивно, але попри свої мініатюрні розміри KR-11 оснащений досить пристойною 3-ватною акустичною системою із запатентованою технологією Acoustage Bass. До того ж пристрій здатний працювати до 18 годин від звичайних пальчикових батарейок.

Проста та зручна ритм-машинка.

2. Аналоговий синтезатор KORG microKORG2

Аналоговий синтезатор KORG microKORG2

Нова версія легендарного синтезатора на новому рушії, з оновленою базою звукових програм і значно зручнішим управлінням завдяки великому кольоровому дисплею з IPS-матрицею.

Тон-генератор працює на 8-голосній поліфонії (або 4-голосній в режимі Dual) з 3 осциляторами, генератором шуму, мультирежимним фільтром, 2 обвідними та 2 LFO.

Секція ефектів розширена й тепер дозволяє використовувати до трьох ефектів одночасно, включно з 6 типами реверберації та дилея, а також 9 типами модуляції.

На зміну простому вокодеру в оригінальній версії в цій новинці KORG використаний новий — з ефектами корекції висоти тону й гармонайзером. Крім вузькоспеціалізованих ефектів до вихідного сигналу вокального процесора можна застосувати й загальні.

Модель microKORG2 оснащена Loop-рекордером. Це дозволяє створювати треки шляхом «зациклення» різних музичних фрагментів. Для зручного управління функцією на панелі передбачено окрему секцію з трьома кнопками: запис, стоп та повторення.

Новий синтезатор KORG microKORG2 зберіг зовнішній вигляд свого легендарного попередника, але став набагато більш функціональним. Нові можливості пропонують музикантам значно більше простору для творчості та експериментів.

3. Цифрове піаніно KORG Poetry

Цифрове піаніно KORG Poetry

Класичне цифрове фортепіано для шанувальників творчості Шопена. В модель вбудовано відразу 2 унікальні тембри часів творчості композитора:

 • PLEYEL: унікальне піаніно, в якому звучать лише 80 клавіш, а стрій знижений до 430 Гц. Саме на подібному інструменті й грав Шопен у часи своєї творчої активності.
 • FAZIOLI F273: сучасний тембр рояля, що вибраний для конкурсу у Варшаві. На думку організаторів, саме його звучання найбільш точно передає настрій музики композитора.

Докладніше про нове піаніно ви можете прочитати в окремому огляді KORG Poetry. Тут просто відзначимо, що модель оснащена преміальною клавіатурою RH-3, функцією запису й можливістю під’єднуватись до інших пристроїв по Bluetooth.

Крім 2 базових тембрів до ваших послуг 30 звучань різних інструментів з максимальною поліфонією 120 голосів.

За попередньою інформацією, придбати цифрове нове піаніно KORG в Україні можна буде на початку літа 2024 року.

4. Сценічне піаніно KORG Grandstage X

Сценічне піаніно KORG Grandstage X

Повністю оновив виробник і своє флагманське сценічне піаніно. Новий Grandstage X оснащений відразу 7 звуковими рушіями для досягнення преміального звучання всіх 700 вбудованих тембрів:

 • SGX-2 — акустичні фортепіано;
 • EP-1 — електропіано;
 • AL-1 — віртуально-аналоговий тон-генератор;
 • CX-3, VOX Organ та FC-1 — різні типи органів;
 • HD-1 — PCM-тембри.

Для остаточного формування звука передбачена секція ефектів із реверберацією, дилеєм та 3-смуговим еквалайзером. А вбудована технологія Nutube у KORG Grandstage X створює унікальне лампове звучання та робить тембр м'яким та насиченим.

З інших особливостей відзначимо унікальну функцію Key-Touch Slider для миттєвої зміни параметрів, покращену панель управління та приголомшливий дизайн.

5. Аналоговий синтезатор KORG KingKORG Neo

Аналоговий синтезатор KORG KingKORG Neo

Ще одне оновлення в модельному ряду синтезаторів Корг. Новинка є сучасним варіантом інструмента 2013 року й працює на тому ж рушії, але з кількома додатковими алгоритмами осцилятора.

На відміну від оригіналу, KingKORG Neo — 3-октавний інструмент, що чудово вписується в сучасний модельний ряд синтезаторів з аналоговим синтезом. Звичайно, сильно змінився дизайн. Новинка від KORG випускається в компактнішій формі та білому корпусі.

З термінала зник роз'єм CV/gate, проте виробник додав мікрофон на гусячій шийці для вбудованого вокодера. На додаток синтезатор оснащений покроковим арпеджіатором і потужним процесором ефектів.

6. FM-синтезатор KORG opsix mk2

FM-синтезатор KORG opsix mk2

Остання версія цифрового 6-операторного FM-синтезатора для сцени та студії. Одна з найзначніших змін у порівнянні з попередником — збільшення поліфонії з 32 до 64 голосів, що дозволяє набагато гнучкіше працювати зі звуком без додаткових обмежень.

Вбудований оператор-мікшер складається з 6 потенціометрів і фейдерів і дозволяє легко маніпулювати звуком і робить управління ще простішим та зручнішим.

Як і синтезатор першого покоління, KORG opsix mk2 пропонує широкі можливості зі створення тембрів, включно з алгоритмами, різноманітністю форм, опціями модуляції, і навіть потужний процесор ефектів. Але при цьому зберігає зручність використання оригінального інструмента.

7. Звукові модулі KORG modwave/opsix/wavestate modules

Звукові модулі KORG modwave/opsix/wavestate modules

Три популярні синтезатори Корг відтепер доступні у форм-факторі окремого модуля без клавіатури. Моделі оснащені спеціальними кронштейнами, що дозволяють ставити їх під різними кутами або розмістити на стандартній 19-дюймовій стійці.

Модулі KORG modwave, opsix і wavestate мають всі функції аналогічних синтезаторів із клавіатурою, але в компактнішому корпусі.

Відмінний варіант для тих, хто вважає за краще використовувати як контролер власну MIDI-клавіатуру.

8. Блок ефектів KORG NTS-3 Kaoss Pad Kit

Блок ефектів KORG NTS-3 Kaoss Pad Kit

Оригінальний комплект, що складається з блоку ефектів та сенсорної XY-панелі. Модель включає 35 різних ефектів і дозволяє використовувати до 4 ефектів одночасно, редагувати їх і комбінувати. Після цього отриманий результат можна зберегти як користувацький пресет. Для зручності доступні 100 готових програм.

KORG NTS-3 Kaoss Pad Kit підтримує створення власних ефектів і за допомогою відкритого вихідного коду через спеціально розроблений для цього софт, що забезпечує практично необмежені можливості створення нових ефектів.

Звертаємо вашу увагу, що пристрій вимагає самостійного збирання. Але не переживайте, все розписано максимально докладно й не потребує додаткової пайки.

9. Аналоговий синтезатор KORG PS-3300 FS

Аналоговий синтезатор KORG PS-3300 FS

Повномасштабне перевидання легендарного й дуже рідкісного синтезатора. Досить сказати, що в період із 77 по 81 рік було випущено всього близько 50 примірників пристрою та після цього їхнє виробництво припинено. Та й зараз модель доступна виключно на замовлення за орієнтовною ціною близько 13000 доларів.

Зауважимо, що це не точна копія старих пристроїв. Змін порівняно з оригінальним синтезатором достатньо. Ось тільки найголовніші:

 • Клавіш стало 49 (замість 48). Трохи зміщений діапазон. Тепер це 4 октави від «до» до «до».
 • Поліфонія збільшена до 49 голосів замість 48. Сумарно це дає 147 голосів.
 • Додана функція пам'яті для патчів на 256 слотів (16 програм х 16 банків).
 • У комплекті з інструментом є спеціальний додаток для управління пресетами.
 • Удосконалено 3-смуговий резонатор, який тепер ґрунтується на сучасних компонентах відповідно до нормативних вимог.
 • Додані універсальні USB та MIDI-роз'єми.
 • Є невеликі зміни в управлінні. З’явилась унікальна мікронастройка (micro tuning knob x12) на кожному PSU-3301 синтезаторному блоці.

В цілому новий синтезатор KORG PS-3300 FS зберігає напівмодульну конструкцію та дозволяє створювати складні маршрути сигналів і звуки з використанням кабелів.

10. Цифровий синтезатор KORG NTS1 MK2

Цифровий синтезатор KORG NTS1 MK2

Завершує короткий огляд новинок KORG ще один мінісинтезатор серії NTS. Оновлена модель отримала потужніший процесор, 18-клавішну мультитач-клавіатуру замість стрічкового контролера та 8-кроковий секвенсор на додаток до вбудованого арпеджіатора.

В інструмент додано безліч ефектів, включно з реверберацією, дилеєм та модуляцією. Також з'явилися нові функції на кшталт відключення генератора й фільтра THRU. Для роботи зі складними алгоритмами користувача NTS1 MK2 оснащений поліпшеним SDK-рушієм.

На панелі з роз'ємами з'явилися MIDI-вихід та USB-type-C, а більшість параметрів тепер сумісні з MIDI-CC. Це дозволяє гнучкіше управляти звуком у режимі реального часу.

KORG NTS1 MK2 — DIY-синтезатор і поставляється у вигляді набору для самостійного збирання.

-------------------------------

Ринок клавішних у 2024 році поповнився чудовими інструментами завдяки компанії KORG. Новинки чудово доповнюють наявний модельний ряд і надають музикантам ще більше варіантів для творчості та експериментів.

Залишається сподіватися, що виробник цим не обмежиться та продовжить радувати нас своїми інноваційними продуктами.