Всі три новинки — AP-750, AP-550 та AP-S450

Компанія CASIO, один із провідних виробників клавішних інструментів, розширила лінійку своїх традиційних цифрових піаніно серії Celviano моделями преміумсегмента.

Всі три новинки — AP-750, AP-550 та AP-S450 — представляють інтеграцію фізичних механізмів та цифрових технологій і забезпечують чутливість, доступну раніше виключно в акустичних роялях топрівня.

До того ж фортепіано CASIO Celviano мають фантастичний дизайн із безліччю оригінальних рішень на кшталт додаткової візуальної панелі над клавіатурою чи переосмисленої акустичної системи.

В цій статті огляд усіх ключових характеристик цифрових піаніно CASIO Celviano, їхніх особливостей, а також коротке порівняння нових моделей.

ЗМІСТ:

Звук

Досвід КАСІО в галузі генерації звука фортепіано, велика база тембрів та унікальні акустичні технології поєднуються в нових Celviano в одне ціле й дарують музикантові незабутні відчуття під час гри.

Динамічний резонанс. AiR Grand Sound Source

Динамічний резонанс. AiR Grand Sound Source

Акустичний рояль із його великим корпусом і складним механізмом із безліччю деталей створює насичений звук із багатим резонансом. Розробники CASIO ретельно дослідили всі нюанси звучання фортепіано та реалізували їх у своєму новому тон-генераторі.

Спеціально вбудований LSI здатний швидко в режимі реального часу обробляти величезний масив інформації, включно з манерою виконання, тембром, ефектами та комбінацією натиснутих клавіш. Зрештою, це дозволяє досягти глибокого, багатого й резонансного звучання справжнього рояля.

CASIO AP-S450 та AP-550 працюють на базі процесора Multi-Dimensional Morphing AiR Sound Source, що гарантує точну реакцію інструмента на зміни у виконанні. Ну а у флагманський Celviano AP-750 встановлений тон-генератор AiR Grand Sound Source, знайомий нам по серії гібридних інструментів Grand Hybrid.

Багата палітра фортепіанних тембрів

Цифрові піаніно CASIO Celviano мають велику колекцію вбудованих тембрів, в тому числі фортепіано, електропіаніно, струнні та органи. В AP-S450 та AP-550 вбудовано 26 тембрів, з яких 6 — рояльні.

Флагманський AP-750 пропонує набагато більше.

По-перше, із серії Grand Hybrid сюди запозичені 3 концертні роялі з унікальними звуковими характеристиками:

  • Berlin Grand,
  • Hamburg Grand,
  • Vienna Grand.

Причому Berlin Grand створено на базі моделі C. Bechstein D282 в безпосередній колаборації з представниками відомого виробника.

По-друге, сюди додано 10 спеціальних звучань «Classical Piano Repertoire» для виконання фортепіанної музики конкретних жанрів із різним ступенем виразності.

Приклади звучання:

Акустичний простір. Grandphonic (AP-750)

Акустичний простір. Grandphonic (AP-750)

Модель AP-750 оснащена ексклюзивною 4-смуговою акустичною системою Grandphonic, що оживляє звучання рояля з безпрецедентною точністю. 4 основні та 4 високочастотні динаміки забезпечують збалансоване слухове сприйняття. Так, ніби рояль знаходиться просто перед вами.

Цифрові піаніно CASIO AP-550 та AP-S450 обладнані 2-смуговою акустичною системою з 4-ма динаміками, але принцип залишається тим самим. У музиканта має створюватися враження, що звучить весь корпус, а не просто динаміки.

Подібно до рояля у повнокорпусних Celviano AP-750 та AP-550 є верхня кришка

Подібно до рояля у повнокорпусних Celviano AP-750 та AP-550 є верхня кришка, яку можна відкрити й огорнути піаніста та слухачів глибокими басами та кришталево чистими високими частотами.

Ігрові характеристики

При створенні нових цифрових піаніно виробник акцентував свою увагу не лише на звукових характеристиках, а й на ігровому досвіді: наскільки чутлива клавіатура інструмента, як працює педальний механізм і чи він здатний вловити тонкі нюанси.

Все це позначається на кінцевому результаті та забезпечує неперевершені враження від гри.

Smart Hybrid Hammer Action Keyboard

Smart Hybrid Hammer Action Keyboard

Компанія CASIO заробила репутацію одного з найкращих виробників клавішних механізмів для цифрових піаніно. Нові моделі мають перероблену клавіатуру Smart Hybrid Hammer Action Keyboard Celviano Edition. Поєднання механічних противаг і складних цифрових алгоритмів, що контролюють звуковий відгук клавіш, дозволяє точно реагувати на характер виконання та адаптуватися до різних технік гри.

Клавіші виготовлені з дрібнозернистої австрійської ялини та штучної смоли й тактильно нагадують слонову кістку. Це надає достатньої щільності та балансу й створює знайому естетику класичного фортепіано. Поверхня чорних клавіш по текстурі не відрізняється від чорного дерева, що забезпечує приємні відчуття під час гри.

Педальний механізм рояльного типу

Педальний механізм рояльного типу

Блок із педалями в моделях AP-750, AP-550 та AP-S450 зроблений за дизайном акустичного рояля. Демпферна педаль підтримує функцію плавного педалювання та безперервно передає необхідну інформацію на центральний процесор. Це дозволяє не тільки досягти сустейн-ефекту, а й впливає на загальний резонанс інструмента.

Педальний механізм CASIO AP-750 та AP-550 має посилені механічні компоненти, а також оптимізовану форму та трохи змінену відстань між педалями. Така конструкція гарантує глибокий та плавний хід.

Досвід

Серія Celviano органічно поєднує цінності традиційного фортепіано із сучасними технологіями та дає значно більше, ніж просто відтворення звука. Це абсолютно новий підхід до гри, що виходить за межі класичних інструментів.

AP-750, AP-550 та AP-S450 повністю перевизначають відчуття від гри на фортепіано.

Візуалізація гри на фортепіано

Візуалізація гри на фортепіано

Це щось нове. Додаткова панель візуальної інформації дозволяє слідкувати за всіма аспектами виконання. Залежно від вибраного режиму на ній може відображатися швидкість гри, глибина натискання педалей, візуальне відображення роботи метронома тощо.

Все це дає можливість контролювати процеси, які складно вловити на слух, а також додає естетики до вашого виконання.

Instant RePlayer

Instant RePlayer

Аналізувати гру стало значно простіше. Функція Instant RePlayer дозволяє відтворити останні 270 секунд виконання. На відміну від класичного запису можна точно вказати, з якого місця почати відтворення, та зосередитися на складних конкретних фрагментах композиції.

Управляти «реплеєром» можна й на самому інструменті, й за допомогою фірмового додатка Music Space.

З'єднання по Bluetooth

З'єднання по Bluetooth

За допомогою MIDI-/аудіоадаптера CASIO WU-BT10 ви можете розширити можливості та обмінюватися інформацією між новими цифровими піаніно та смартпристроями.

Для зручності користувачів компанія CASIO випустила додаток Music Space. Він дозволяє дистанційно управляти функціями піаніно з дисплея смартфона або планшета, переглядати ноти в форматі PDF, налаштовувати параметри інструментів і працювати з вбудованим самовчителем.

До того ж Bluetooth-з'єднання дає можливість використовувати потужну акустичну систему цифрових піаніно для прослуховування своїх улюблених пісень.

Огляд модельного ряду цифрових піаніно Casio Celviano AP

Нові інструменти розширюють модельний ряд лінійки Celviano й пропонують зовсім інший досвід музикування.

Умовно їх можна поділити на дві підкатегорії:

Серія Classic

Представлена цифровими піаніно AP-750 та AP-550. Це повнокорпусні моделі, які не відрізняються зовні від класичного Upright Piano.

Серія Classic

CASIO AP-750 — топове електронне піаніно з 39 тембрами, включно з 3 чудовими концертними роялями. З особливостей відзначимо 4-смугову акустичну систему з 8 динаміками, а також звуковий процесор AiR Grand Sound Source для точного відтворення багатого й об'ємного тембру рояля.

Інструмент доступний у матовому чорному кольорі.

CASIO AP-550 оснащений 26 тембрами, 6 з яких — рояльні

CASIO AP-550 оснащений 26 тембрами, 6 з яких — рояльні, в тому числі New York Grand та Hamburg Grand. Інструмент має більш класичну 2-смугову акустичну систему з 4-ма динаміками, але зберігає принцип розподілу звукових потоків, який характерний для дорожчої моделі.

AP-550 випускається в 3 кольорах: чорному, білому і в абсолютно новому оздобленні під палісандр.

Серія Slim

Серія Slim

Лінійка «Slim» представлена одним інструментом — AP-S450 — і відмінно підійде всім, кому необхідно отримати можливості нових технологій серії Celviano в компактному корпусі.

Більшість своїх характеристик CASIO AP-S450 успадкував від AP-550. Серед них 26 високоякісних тембрів, 2-смугова акустична система та процесор Multi-Dimensional Morphing AiR.

Колір інструмента на вибір: чорний, білий або коричневий (палісандр).

Характеристики нових цифрових піаніно Casio Celviano

 Характеристика  AP-750  AP-550  AP-S450
 Клавіатура
 Кількість клавіш  88
 Механізм  Smart Hybrid Hammer Action Keyboard CELVIANO Edition
 Матеріал клавіш  Гібридні, дерево та штучна смола (білі клавіші)
 Чутливість  5 рівнів, вимк
 Противаги (Counterweight)  +
 Hammer Response  10 рівнів, tone, off 4 рівні, tone, off
 Key Off Response  3 рівні
 Звук
 Поліфонія  256
 Вбудованих тембрів  39  26
 Рояльних тембрів  9  6
 Classical Piano Repertoire  10  -
 Тон-генератор  AiR Grand  Multi-Dimensional Morphing AiR
 Накладання тембрів та розподіл клавіатури  +
 Акустичний симулятор
 Струнний резонанс  10 рівнів  4 рівні
 Демпферний резонанс  10  4
 Резонанс відкритих струн  10  -
 Аліквотний резонанс  10  -
 Імітація механічного шуму клавіш  10  4
 Імітація механічного шуму педалей  10  -
 Імітація механічного шуму демпферного механізму  10  4
 LID-симулятор  4 типи  -
 Key Off Simulator  +
 Цифрові ефекти
 Hall Simulator/Reverb  Hall Simulator 8, Reverb 8  Hall Simulator 4, Reverb 8
 Surround  3 рівні, вимк  2 рівні, вимк
 Piano Position  2 (Standard, Wall)  -
 Volume Sync EQ  +
 Headphone Mode  +
 Композиції
 Music Library  60
 Concert Play  З додатком Music Space
 Демо  3  2
 Корисні функції
 Підтримка програм  CASIO Music Space
 Бездротовий MIDI/Audio адаптер WU-BT10  +
 MIDI-секвенсор/програвач  +
 Аудіорекордер/програвач  +
 Scene  10 + 10 користувацьких  -
 Instant RePlayer  +
 Режим «Дует»  +
 Метроном, транспонування, зсув на октаву, настройка  +
 Темперація  17 варіантів
 Педалі  3 педалі з плавним педалюванням демпферної та софт-педалі  3 педалі з плавним педалюванням демпферної педалі та напівпедалюванням софт-педалі  3 педалі з плавним педалюванням демпферної педалі
 Додаткова візуальна панель  +
 Акустична система
 Grandphonic Sound System  + -
 Потужність АС  10 Вт × 2 + 10 Вт × 2  20 Вт + 20 Вт
 Розмір динаміків 12 см × 4 + 3.5 см × 4  12 см × 2 + 3.5 см × 2
 Габарити  1401 × 440 × 929 мм  1401 × 440 × 891 мм  1393 × 299 × 866 мм
 Вага  53.6 кг  49.5 кг  37.6 кг
 Роз'єми  Навушники (2), USB Type A, USB Type B, вхід для 3-педального блоку, лінійний вихід  Навушники (2), USB Type A, USB Type B, вхід для 3-педального блоку
 Варіанти оздоблення  Чорний  Чорний, білий, коричневий

 

Ціни на CASIO AP-750, AP-550 та AP-S450

Купити піаніно CASIO Celviano в Україні можна поки що тільки під замовлення. В продажу всі три моделі з'являться зовсім скоро.

Орієнтовна вартість новинок:

  • AP-750: 90 000 грн,
  • AP-550: 81 000 грн,
  • AP-S450: 70 000 грн.

Звісно, в українських реаліях це чимало. Але треба сказати, що мова йде про цифрові піаніно преміумсегмента з безкомпромісною якістю звука та приголомшливим дизайном.

Висновок

Цифрові піаніно CASIO AP-S450, AP-550 та AP-750 — це не заміна наявних моделей

Цифрові піаніно CASIO AP-S450, AP-550 та AP-750 — це не заміна наявних моделей, а розширення лінійки Celviano інструментами преміумрівня.

Нові моделі пропонують користувачам поєднання традицій та багаторічного досвіду КАСІО в галузі технології та дизайну. Завдяки повністю переробленій акустичній системі, покращеній клавіатурі із системою противаг, чудовим рояльним тембрам та нестандартному підходу до візуалізації цифрові піаніно не лише звучать, а й мають на вигляд абсолютно фантастичний рівень.