коріння MIYOTA йде в однойменне місто

Одна з перших речей, з якою стикаються шанувальники годинників, коли долучаються до цього хобі, ─ це суперечки та дискусії про механізми. Ви дізнаєтеся про швейцарські назви ETA та Sellita, інші ─ STP чи La Joux-Perret, і, звісно, про японських гігантів Seiko та MIYOTA. Хоча не потрібно озиратися назад навіть на ціле десятиліття, щоб знайти час, коли в більшості механічних годинників стояли або ETA, або Seiko, останніми роками механізми MIYOTA стають дедалі популярнішими. Їх можна побачити в годинниках таких брендів, як MB&F, Baltic, Timex і багатьох інших, і в цього сплеску є вагомі причини: MIYOTA пропонує безпрецедентні переваги, коли йдеться про механізми, забезпечуючи надійні, високоякісні калібри з чудовими технічними характеристиками та цінами, нижчими за ціни конкурентів, — і все це завдяки майстрам, які щодня працюють над тим, щоб MIYOTA могла надати винятковий продукт.

Їх можна побачити в годинниках таких брендів, як MB&F, Baltic, Timex і багатьох інших

Ще до офіційного заснування бренду коріння MIYOTA йде в однойменне місто в префектурі Нагано в центральній частині Японії. Саме там 1959 року компанія Citizen побудувала свою першу фабрику з виробництва годинникових механізмів. Тільки 1980 року Citizen заснувала бренд MIYOTA, а представлений нею рік по тому тристрілочний кварцовий механізм Cal. 2035 використовується в мільярдах годинників. З відродженням популярності механічних годинників MIYOTA представила Cal. 8000, який став однією з найбільш продаваних серій механічних механізмів. Остання колекція ─ серія Cal. 9000, що являє собою тонкі механізми преміумкласу, які відтоді стали калібрами, котрі вибирають мікробренди.

MIYOTA Cal. 2035

MIYOTA Cal. 2035

З погляду бізнесу важко заперечувати, що кварц залишається хлібом насущним для виробників механізмів. Модель Cal. 2035, як і раніше, широко поширена серед стильних і доступних кварцових годинників, а механізми MIYOTA 0S визнані лідерами серед кварцових хронографів. Проте на ринку ентузіастів панує механіка, і моделі MIYOTA Cal. 8000 та Cal. 9000 більш ніж довели, що гідні любові будь-якого поціновувача годинників. Наприклад, попри те, що кожен механічний механізм марки проходить заводські випробування під контролем техніків MIYOTA з точністю щонайменше -20/+40 секунд на добу (-10/+30 для серії 9000), нерідко трапляються випадки, коли точність ходу набагато вища. Додайте до цього стандартну частоту биття 4 Гц і запас ходу 42 години (вищий, ніж в ETA і Sellita), і не дивно, що механізми MIYOTA стали настільки очевидним вибором брендів — і чому годинники з цими механізмами такі привабливі для покупців.

механізми MIYOTA стали настільки очевидним вибором брендів

Однак не тільки технічні характеристики роблять калібри MIYOTA настільки привабливими. У поєднанні з доступною ціною зручність обслуговування просто неперевершена. Власнику годинника, оснащеного MIYOTA, не потрібно відправляти його в спеціалізований сервісний центр ─ з механізмами може впоратися будь-який грамотний годинникар. Саме простота обслуговування дала змогу багатьом брендам самостійно здійснювати гарантійний ремонт або співпрацювати з місцевими годинниковими майстрами. Дізнавшись все це про компанію MIYOTA, можна не дивуватися тому, що вона сама виробляє всі компоненти своїх механізмів ─ від пластин до дорогоцінних каменів і пружин. Те, що все знаходиться під одним дахом, дає змогу бренду гарантувати дотримання суворих стандартів якості в кожному годинниковому механізмі, який проходить контроль якості.

Годинник Visitor Watch Co. Linden оснащений калібром MIYOTA Cal. 9015 із ротором, виготовленим на замовлення

Годинник Visitor Watch Co. Linden оснащений калібром MIYOTA Cal. 9015 із ротором, виготовленим на замовлення

За останні п'ять з гаком років компанія MIYOTA представила два калібри, які сприяли розвитку годинникового дизайну й мікробрендів. Першим став MIYOTA Cal. 9039, який представили 2018 року. Автоматичний Cal. 9039, що став уже настільки буденним, що його неможливо не помітити, забезпечує істинний механізм без дати без необхідності йти на компроміси. І при цьому він тонший, ніж оснащений датою Cal. 9015. Для брендів це означало, що нарешті з'явився недорогий і доступний механізм без дати. Майже одразу ж зникло фантомне розташування дати на заводних головках, а марки почали випускати тонші та зручніші для носіння годинники.

оснащений датою Cal. 9015

Однак у 2022 році MIYOTA представила Cal. 9075, принісши «справжній» GMT у маси. До Cal. 9075 будь-який бренд, який сподівався створити такий GMT, покладався на дорогі швейцарські калібри або кварцові механізми ─ більшість із яких пропонувала функцію GMT без незалежної місцевої/12-годинної стрілки, а тільки за допомогою незалежної GMT/24-годинної стрілки. Cal. 9075 поклав початок швидкому розширенню доступних автоматичних годинників зі «справжнім» GMT на ринку, яке не сповільнюється досі.

На головній фабриці в Нагано

Прагнення MIYOTA не обмежується лише механізмами. Бренд також вносить зміни, щоб стати більш екологічним. На головній фабриці в Нагано, розташованій у густонаселеній зеленій зоні, дах нещодавно вкрили сонячними батареями, які щорічно забезпечуватимуть 20% електроенергії. Уся компанія Citizen практикує «зелені» закупівлі, придбаваючи мінерали та сировину з найбільш екологічно чистих ланцюжків поставок. Ці цінності компанія привнесла й у свої механізми: марка нещодавно випустила два механізми на сонячних батареях, доповнивши ними вже наявні екологічні кварцові калібри.

довіру до Miyota, що виразилося в оновленому логотипі

У січні 2023 року MIYOTA розпочала ребрендинг, знову заявивши про свою прихильність до надійності, стійкості та довіри, що виразилося в оновленому логотипі, котрий стилізує годинник і механізми, за які MIYOTA отримала визнання. Від створення найменшого дорогоцінного каменя до остаточного збирання та тестування, прагнення MIYOTA до досконалості підкріплюється незмінною прихильністю тих, хто працює на бренд. Саме ці чоловіки та жінки гарантують, що кожен компонент відповідає високим очікуванням бренду, а кожен готовий механізм забезпечує те, за що бренди та споживачі знають MIYOTA: надійність і цінність. У міру того як MIYOTA продовжує рухатися вперед і розширювати свої пропозиції, годинниковий світ ставатиме багатшим, отримавши більше надійних механізмів, на основі яких можна створювати неймовірні годинники.

MIYOTA продовжує рухатися вперед