Сьогодні головною темою нашого огляду стане бред Edox, який заснований 1884 року Крістіаном Руфлі-Флурі у швейцарському місті Біль. Цього року бренду виповнюється 140 років, тому хотілося б докладніше розповісти його історію та виділити основні досягнення. Це допоможе зрозуміти, чим обґрунтована така популярність Edox у різних куточках світу.

Годинники Едокс ─ історія заснування та розвитку бренду

Крістіан Руфлі-Флурі народився 1860 року в місті Курандлен у родині майстра-ливарника. Що цікаво, багато його предків займалися виготовленням механізмів, напевно, саме тому Крістіан досить рано почав цікавитися цим мистецтвом. Його приваблювали творчість, складні механізми та їхнє розроблення. Тож після здобуття освіти в тому ж місті Курандлен молодий і перспективний Крістіан починає свій шлях у навчанні годинниковій справі. До 1883 року Крістіан працює в Біллі у годинникаря Жана Еглера. 

Однак далі відбувається зародження бренду з деякими паузами в житті молодого романтика Крістіана, який шалено талановитий, молодий і сповнений ідей. До ювілею своєї дружини Пауліни Флурі годинникар приймає рішення здивувати кохану, подарувавши їй кишеньковий годинник власної розробки. Це дуже зворушило дівчину, вона оцінила всі старання, докладені сили, ідею, а найголовніше — її підкупила якість роботи. Вона була натхненна вчинком чоловіка й повірила в серйозні наміри Крістіана, вважаючи, що саме з цієї роботи може початися великий шлях до успіху. Тому Пауліна переконала чоловіка заснувати в Білі власну компанію з виробництва годинників. У дівчини не було ані краплі сумніву в тому, чи потрібно створювати бізнес. 

Часы Эдокс — история основания и развития бренда

Сім'єю було прийнято рішення назвати компанію «Вимірювання часу» давньогрецькою, що в перекладі звучить як відомий нам «Edox». У 1900 році був розроблений відповідний логотип, що являє собою пісочний годинник, який символізує вічний час Edox.

Часы Эдокс — история основания и развития бренда - логотип

З 1921 року бренд Edox належить бізнесменові Роберту Кауфману-Хога, і відтоді в історії компанії відбулося чимало змін. Концепція роботи повністю змінилася, і замість кишенькових годинників стали розробляти та випускати виключно наручні годинники. Всі годинники збиралися вручну, увага спрямована на якість, практичність, надійність. Це, безперечно, принесло свої плоди, і в 1955 році було ухвалено рішення масштабувати компанію ─ штат співробітників збільшується до 500 осіб. Зваживши свої позиції на ринку та вживши деяких заходів щодо розширення виробництва, вони перейшли на абсолютно новий рівень роботи: швидкість, якість і техніка набирали обертів. Величезний завод Едокс вважався найсучаснішим у Швейцарії, компанія входила до топу провідних годинникових брендів у всій країні (а сьогодні й у всьому світі).

Часы Эдокс — прозводственный цех

1961 рік став значущим в історії марки Edox, оскільки саме тоді представлена легендарна модель Delfin. Ця модель викликала фурор завдяки водозахисту 200 метрів і подвійному кільцю ущільнювача заводного ключа, чим і вивела на новий рівень водонепроникності. Через декілька років бренд зміг представити новинку з рівнем захисту від води 500 метрів. У ті роки це було чимось нереальним і шалено складним. І Едокс стала першою компанією, яка змогла цього домогтися. Щоразу бренд примудрявся дивувати поціновувачів і шанувальників годинників новинками, крім водозахисту були й інші нововведення.

1966 рік стає дуже значущим своїми подіями для бренду. Edox призначається офіційним хронометристом знаменитих світових велоперегонів Vuelta, які щорічно проводяться в Арагоні. Відтоді Едокс здобув всесвітнє визнання та світову популярність.

Edox назначается официальным хронометристом знаменитых мировых велогонок Vuelta

Однак у світі часом сталася подія, яку ніхто не міг передбачити та від чого не був застрахованим. Індустрія опинилася в кварцовому шоці в 1970 роках.

Безумовно, Edox не був винятком і потрапив у світову кризу механічних годинників. На зміну механіці швидко прийшли кварцові механізми (вони були простіші у використанні та значно дешевші). Таким чином відбувається диференціація ринку ─ тепер годинник може дозволити собі практично кожен. Після кризи в компанії залишається працювати трохи більше, ніж 140 осіб.

Під час кварцового шоку Едокс, як і багато інших марок, належала великій групі «Asuag», попередниці «Swatch Group», але переживши кризові події, бренд почав власне виробництво кварцових годинників. У 1980-му році ухвалено ще одне важливе рішення ─ стати незалежною компанією.

Донині, попри приклад усіх великих груп компаній, як-от «Swatch Group», «Richemont Group» та інших, Edox залишається одним із небагатьох незалежних годинникових брендів у всій Швейцарії. У 1983 році Едокс переносить свою штаб-квартиру з Б'єна до Ле-Женеви, в невеликому швейцарському масиві Юра. Компанія не припинила своє існування, навпаки, прийшла до абсолютного успіху попри всі труднощі. Вона подолала багато перешкод, жодного разу не демонструючи слабкість публіці, а тільки новинки на ринку, різні ускладнення, постійні нововведення, абсолютну надійність, практичність та інше.

У 2024 році бренд Edox представлений на 5 континентах у більш ніж 70 країнах світу. Справжні поціновувачі вважають бренд незамінною частиною їхнього життя, і вони абсолютно праві. 

Унікальні технології Edox

Ось лише деякі розробки, які принесли всесвітню славу бренду:

  • Створення перших протиударних годинників із водозахистом 200 метрів. Колекція Delfin.
  • 1963 рік стає особливим. Як втілення заповітної мрії Edox і довгих розробок у світ виходить перший годинник із водозахистом 500 метрів ─ Hydrosub. Ця подія стає переворотом годинникової індустрії. З виходом цієї моделі Едокс стає найкращим і єдиним брендом із найбільшою водостійкістю.
  • Модель для мандрівників Geoscope, унікальність у тому, що годинник міг одночасно показувати час у різних часових поясах.
  • 1998 рік стає теж особливим для компанії, у світ виходить модель Les Bemonts Ultra Slim ─ найтонший годинник із календарем (товщина корпусу всього 1.4 мм). 
  • Вперше компанія розробила й випустила складне механічне нововведення 2006 року, розробка славилася складною механікою Maitre Horloger і 5-хвилинним репетиром. Репетир виступав доповненням механізму, завдяки мелодійному бою найрізноманітнішої тональності він повідомляв про актуальний час. Навіть на сьогодні 5-хвилинний репетир вважається одним із найскладніших механізмів.

Уникальные технологии Edox

Історія годинників Edox у співпраці з іншими відомими компаніями

Уже понад 10 років компанія визнана надійним партнерам і хронометристом Світових змагань катамаранів World Powerboat Championship. Співпраця з неодноразовими світовими чемпіонами Spirit of Norway призводить до появи лімітованої колекції Class 1 Spirit of Norway. З 2009 року укладений трирічний договір хронометристів чемпіонату Ралі. 

Також Edox партнер і хронометрист таких світових спортивних заходів, як World Rally Championship, Ралі-рейд «Дакар», раніше відомих як Ралі Париж-Дакар, і багатьох інших змагань із середовища спорту. 

Так у 2016 році компанія оголосила про співпрацю з Sauber (швейцарською компанією з виробництва спортивних і гоночних автомобілів та гоночною командою). І отримала статус офіційного годинникового партнера команди.

в 2016 году компания объявила о сотрудничестве с Sauber

Моделі годинників Edox прикрашають руки всесвітньо відомих спортсменів і артистів, а переможниці міжнародних конкурсів краси вже десятиліття отримують ексклюзивні годинники Едокс і спеціальний титул від компанії ─ «Міс пунктуальність».

За що так люблять годинники Edox?

На завершення нашого огляду хотілося б виділити основні переваги бренду, незалежно від того, яка перед вами модель: механічна чи кварцова.

Безумовно, це досвід і надійність, що перевірена часом. Це надскладні багаторічні розробки, якими ми користуємося із задоволенням і донині. Серед інших особливостей:

  • Елегантність і витонченість у кожній моделі.
  • Висока стійкість до фізичного тиску води (якщо мова про водостійкі годинники).
  • Швейцарська якість у кожній деталі, тому бренд може стати на один щабель із будь-якою маркою найвищого цінового порядку.

Edox дорожить кожним своїм клієнтом і намагається зробити життя своїх шанувальників і фанатів простішим і щасливішим. Попри вибір на користь класичної чи спортивної моделі ваш годинник буде бездоганно витонченим у кожній деталі.