Викличте в собі внутрішнього Дона Дрейпера

годинник Hamilton Intra-Matic Auto

На дворі 2012 рік. Тоді годинник виглядав не так ретро, як сьогодні. Але дія п'ятого сезону хітового серіалу Mad Men розгортається в 1966 році, і ця тема пронизує весь відтворений світ. Поява Hamilton Intra-Matic у цей момент не здається збігом.

Серіал AMC вправно передав атмосферу й менталітет Америки в певну епоху (1950-60-ті роки), Hamilton зробив те ж саме в годиннику (за винятком расизму, сексизму й постійного куріння, звісно). Купуючи Intra-Matic, можливо, легко потрапити під вплив серіалу Mad Men і його харизматичного цинічного головного героя. Він і досі іноді нагадує персонажа серіалу Дона Дрейпера, а також, можливо, вашого діда, хоча ані той, ані інший, найімовірніше, не носили такого годинника.

За своїми характеристиками, стилем і ціною Hamilton Intra-Matic Auto просто неперевершений ретро-годинник

За своїми характеристиками, стилем і ціною Hamilton Intra-Matic Auto просто неперевершений ретро-годинник

Відтоді він став класикою ретро-годинника, посідаючи унікальне місце в індустрії завдяки поєднанню дизайну, стилю та ціни. Він, як і раніше, залишається одним із визнаних must have для офіційних заходів і навіть для повсякденного носіння. Ось враження про модель Hamilton Intra-Matic Auto, яку носять уже понад десять років, і чому вона має стати і вашою паличкою-виручалочкою.

Версію Intra-Matic (H38475751) вже знято з виробництва (хоча за минулі роки вона не раз з'являлася та зникала). У неї сріблястий циферблат і сталевий корпус із золотим PVD-покриттям. У цьому огляді будуть представлені фотографії цієї моделі, а також поточної моделі з чудовим циферблатом кольору шампанського й голим сталевим корпусом (H38455501). Обидві мають розмір 38 мм і однакові за більшістю інших параметрів, і загальні враження стосуються й того, й іншого годинника, якщо не вказано інше.

Годинник Hamilton Intra-Matic Auto, одна з моделей, представлених у 2012 році

Годинник Hamilton Intra-Matic Auto, одна з моделей, представлених у 2012 році

Хоча технічно годинники Intra-Matic належать до колекції American Classics, вони утворюють самостійну лінію, яка розвивалася та розширювалася відтоді, як були представлені перші моделі. Тепер до неї належать хронографи й спортивніші моделі, які створені в дусі 60-х років, а також декілька варіантів базових парадних годинників, розглянутих тут.

Прийняті годинниковими брендами назви не завжди дають змогу покупцям легко орієнтуватися в їхніх колекціях. Називають ці парадні моделі «Intra-Matic Auto», і це здебільшого точно. У цій лінійці є два розміри, 38 мм і 42 мм, останній із яких, на погляд фахівців, не має сенсу для стилю годинників, якщо тільки у вас не гігантські зап'ястя. Варіанти з градієнтними циферблатами також не надто вдалі, але сріблясті та циферблати кольору шампанського ─ це те, що потрібно.

Hamilton Intra-Matic Auto: загальні думки

Ефект від цього скромного маленького Hamilton не слабшає вже близько десяти років. Багато хто досі дивиться на нього і каже собі: «Чорт забирай, як добре». Ви, звісно, вже зрозуміли, що це думка його шанувальника, але дозвольте уточнити: якщо вам потрібен тільки один парадний годинник або ви дійсно цінуєте його значення та характер, цей годинник ─ номер один серед парадних годинників вартістю до 1000 доларів, які можна рекомендувати. І ось чому.

часы Hamilton Intra-Matic Auto: общие мысли

Плюси:

 • Ідеальний розмір ─ 38 мм.
 • Красивий та тонкий.
 • Відмінний баланс простоти та індивідуальності.
 • Якісніший механізм, ніж ви очікуєте за цю ціну.
 • Вища водостійкість, ніж ви очікували б від такого годинника.
 • Як ніхто інший передає атмосферу середини 20-го століття.

Мінуси:

 • Ремінець, що входить до комплекту, недостатньо міцний.
 • Деякі варіанти циферблатів недостатньо розбірливі.

Короткі дані:

 • Діаметр: 38 мм (за результатами вимірювання).
 • Товщина: 9,8 мм.
 • Механізм: ETA 2892 автоматичний.
 • Водостійкість: 50 метрів.

Чудовий автоматичний механізм ETA 2892 допомагає зберегти тонкий розмір корпуса Intra-Matic Auto і надає йому більше сенсу, ніж просто ностальгічний стиль

Чудовий автоматичний механізм ETA 2892 допомагає зберегти тонкий розмір корпуса Intra-Matic Auto і надає йому більше сенсу, ніж просто ностальгічний стиль

Це не нудно

Багато шанувальників годинників справді люблять тільки спортивні годинники, все інше вони вважають нудним і таким, що набило оскому. Якщо це так, і ви думаєте, що вам потрібен тільки один гарний годинник для офіційних заходів, то ця модель ─ відмінний вибір, який не надто скоротить ваші кошти на годинник для дайвінгу. Можливо, у підсумку він вам навіть сподобається.

Однак потрібно категорично заперечувати, що так звані парадні годинники нудні за своєю природою. Не всім навіть подобається термін «парадний годинник»: простий, тонкий і елегантний годинник не повинен бути зведений до рівня аксесуарів до костюма. Багато хто любить надягати такий годинник, як Intra-Matic Auto, з джинсами та футболкою, і він особливо добре пасує до повсякденного одягу восени й узимку, коли вам потрібне щось тонке, щоб вдягнути під куртку або пальто. Що саме робить цей годинник «ненудним»? Стиль і циферблати...

Убивче виконання циферблата

З базовими стрілками та лінійними індексами Intra-Matic Auto ─ один з тих годинників, які доводять, що простоту не можна вважати синонімом несмаку. Циферблати виконані в цікавому стилі: вони заокруглені по краях, що надає їм деякої тривимірності, і це особливо добре поєднується з сублімованим сріблястим циферблатом. Усе просто, але зі смаком, а результат ─ багато індивідуальності.

Бежевий замшевий ремінець від Molequin у поєднанні із золотим PVD-корпусом і срібним циферблатом надав годиннику Intra-Matic Auto елегантності в стилі casual

Бежевий замшевий ремінець від Molequin у поєднанні із золотим PVD-корпусом і срібним циферблатом надав годиннику Intra-Matic Auto елегантності в стилі casual

Представлений тут варіант циферблата кольору шампанського має особливо приголомшливий вигляд завдяки своєму теплому рожевому кольору й матовому покриттю. Крім того, індекси вирізані, що надає циферблату унікального вигляду і робить його глибшим. Циферблат, звісно, чудовий, але йому трохи не вистачає розбірливості, оскільки блискучі стрілки на циферблаті може бути важко знайти за будь-якого освітлення. Це, найімовірніше, стосується й версій із чорним циферблатом, у той час як у варіантів зі срібним циферблатом стрілки чорні, що забезпечує їм чудову розбірливість у всіх ситуаціях, окрім тих, що потребують люмінесценції (яка зазвичай не зустрічається на парадному годиннику).

Варіанти зі срібним циферблатом, які випускають у сталевому й позолоченому виконаннях, фахівці, як і раніше, рекомендують (і вони все ще доступні для купівлі онлайн). Крім того, якщо для вас важливо викладати знімки зап'ясть на "Грамм", срібні циферблати набагато більш щадні до відблисків, які легко з'являються на вигнутому сапфіровому склі, як виявили в процесі роботи над фотографіями для оглядів.

Тонкий, з хорошими пропорціями та чудовим механізмом

Ціна Intra-Matic Auto перебуває приблизно на тому рівні, на якому ви очікували б побачити автоматичний годинник Hamilton. Але ви, ймовірно, думаєте, що в цьому годиннику встановлений механізм ETA 2824 або його сучасніша версія, наприклад ETA C07.611. Однак Intra-Matic Auto зберігає свою тонку фігуру товщиною 9,8 мм завдяки ETA 2892. Цей механізм найчастіше зустрічається в годинниках відносно високого класу, і він навіть був досить хорошим для Omega як основа для ранніх версій її коаксіальних механізмів.

Таким чином, крім того, що Intra-Matic залишається тонким і елегантним, цей механізм також значно підвищує його вартість. Його видно крізь задню кришку з крутим ротором із підписом Hamilton, але ви, ймовірно, найбільше оціните його, коли надягнете годинник на зап'ястя та помітите, як добре він сидить. Тонкість ─ це якість, котру цінують практично в будь-якому годиннику, але вона особливо важлива в парадному годиннику.

Підійдіть до вибору ремінця творчо

Підійдіть до вибору ремінця творчо

Що стосується розмірів загалом, то якщо 38 мм здаються вам маленькими, врахуйте, що цей годинник майже повністю складається з циферблата. Дуже тонкий безель робить циферблат набагато помітнішим, але при цьому його діаметр забезпечує відмінні загальні пропорції. Версія 38 мм підійде для зап'ястя будь-якого розміру.

Несподіваний «ремінцевий монстр»

Одним з елементів, який відразу сподобається в Intra-Matic, ─ це чорний шкіряний ремінець. Він так вправно передає атмосферу середини століття, але, на жаль, через кілька років може почати розвалюватися, і інші власники розповідають схожі історії.

Хороша новина полягає в тому, що цей скромний маленький годинник виявився несподіваним «ремінцевим монстром» ─ так ентузіасти називають годинники, що добре поєднуються з широким спектром ремінців (38-міліметровий годинник Intra-Matic Auto має ширину вушка 20 мм).

Версія Intra-Matic Auto з циферблатом кольору шампанського має матове оздоблення циферблата й вирізи для індексів

Версія Intra-Matic Auto з циферблатом кольору шампанського має матове оздоблення циферблата й вирізи для індексів

До цієї статті включені фотографії Intra-Matic на тауповому замшевому ремінці від Molequin (~105 доларів) і ще одному коричневому шкіряному ремінці невизначеного походження. Кожен із них підносить годинник і змінює його характер ─ і має просто чудовий вигляд, якщо не сказати більше. Звісно, вашими варіантами будуть переважно чорні й коричневі шкіряні ремінці (якщо тільки у вас не вистачить нахабства вдягнути парадний годинник на NATO), але це все одно залишає широкий вибір для творчості.

Hamilton Intra-Matic Auto: альтернативи

Як уже зазначалося, модель Hamilton Intra-Matic Auto посідає унікальний статус: це годинник, який ви отримуєте, коли хочете швейцарський автоматичний годинник за ціною менше ніж 1000 доларів, і, на загальний погляд, він, як і раніше, посідає це місце.

Годинник Orient Bambino

Годинник Orient Bambino

Якщо вам подобається така естетика, але ви згодні витратити меншу суму, то годинник Orient Bambino, такий як цей (285 доларів), має таку саму привабливість. Колекція Presage від Seiko ─ це найкращий вибір для годинників у класичному стилі, як-от популярна серія Cocktail Time, але будьте обережні з сумнозвісними доволі товстими профілями корпусу. Під час пошуку кожного з перерахованих вище варіантів також не забудьте перевірити діаметр корпусу, оскільки вони можуть бути різних розмірів.

Годинник Tissot Le Locle

Годинник Tissot Le Locle

Якщо ви шукаєте парадний годинник швейцарського походження, зверніть увагу на такі марки Swatch Group, як Tissot з її Le Locle (~675 доларів), тонкий Baroncelli Heritage від Mido (1040 доларів) і, якщо ви дійсно хочете зробити крок уперед, чудовий Rado Coupole Classic (~1 125 доларів). Нарешті, Hamilton Intra-Matic пропонує сучасні характеристики, але, здається, передає дух старовинних годинників Omega Seamaster, які самі по собі можуть бути дуже стильними з одними з найкращих цін у вінтажних годинниках.