смартгодинник Garmin Forerunner 965 проти Suunto Race

Suunto Race та Garmin Forerunner 965 ─ це двоє висококласних спортивних годинників, призначених для тих, хто серйозно ставиться до занять спортом. Випущені в жовтні 2023 року й березні 2023 року відповідно, вони визнані топовими.

У цьому порівняльному матеріалі розглянуто всі нюанси цих двох передових носимих пристроїв, вивчено їхні особливості, функціональні можливості та загальну ціннісну пропозицію. Годинники орієнтовані на одну й ту саму аудиторію, але з дещо різними акцентами. Продовжуйте читати, щоб зрозуміти, чи підходять вам один із них.

Основні висновки

Годинник Suunto Race ідеально підходить для користувачів, які віддають перевагу спеціалізованому моніторингу фітнесу та здоров'я, особливо в умовах інтенсивних тренувань. Пристрій забезпечує відмінне співвідношення ціни та якості, і це менш дорогий варіант із двох. Garmin Forerunner 965, зі свого боку, більше підходить користувачам, що шукають комплексний спортивний трекер, який оснащений деякими додатковими функціями, як-от вбудоване сховище для музики та NFC для безконтактних платежів.

Зміст

Апаратне забезпечення

Дизайн і дисплей

Покладіть їх поруч, і ви помітите, що Suunto Race та Garmin Forerunner 965 мають багато спільного в дизайні. Однак є й деякі відмінні риси, на які слід звернути увагу.

І той, і той годинник круглої форми, що надає їм класичного й універсального вигляду, котрий підходить як для занять спортом, так і для повсякденного життя. Годинник Suunto Race з безелем із титану або неіржавкої сталі та корпусом із фіброполімеру вирізняється міцністю та довговічністю. Годинник доповнений сапфіровим склом для преміального вигляду та стійкості до подряпин.

У Garmin Forerunner 965, навпаки, використовується лінза зі скла Corning Gorilla Glass DX, яке відоме своєю міцністю. Безель виконаний із титану Carbon Gray DLC, що надає йому елегантного та сучасного вигляду. Корпус Forerunner 965 виготовлений з армованого волокнами полімеру, який поєднує міцність і легкість.

смартгодинник Garmin Forerunner 965 проти Suunto Race - апаратне забезпечення

Що стосується фізичних кнопок, то Suunto Race оснащений цифровою головкою та двома плоскими кнопками. Це забезпечує тактильний та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс для навігації та управління. У годиннику Garmin Forerunner 965 все набагато простіше. Він оснащений п'ятьма кнопками, що може сподобатися користувачам, які віддають перевагу більш прямому фізичному управлінню різними функціями.

Дисплей, колірні рішення, водостійкість

Дисплей став відмітною особливістю обох моделей. У них використовується AMOLED, відомий своїми яскравими кольорами та глибоким чорним кольором. Екран Suunto Race трохи більший ─ 1,43 дюйма й роздільна здатність 466 x 466 пікселів, ─ порівняно з 1,4-дюймовим екраном і роздільною здатністю 454 x 454 пікселів у Forerunner 965. Ця різниця, хоча й незначна, може бути помітною для користувачів, яким важлива чіткість і деталізація екрана.

Кольорові рішення для обох годинників забезпечують деяку різноманітність. Suunto Race випускаються в чорному й вугільно-чорному кольорах, це робить його більш стриманим і професійним. Garmin Forerunner 965, який доступний у чорному, біло-сірому та жовто-чорному кольорах, пропонує варіанти від класичних до більш спортивних і яскравих, що відповідає різним стилям.

смартгодинник Garmin Forerunner 965 проти Suunto Race - водонепроникність

Водостійкість ─ ще один важливий аспект, особливо для спортсменів і шанувальників активного відпочинку. Годинник Suunto Race має водозахист 10 АТМ, що дає змогу йому бути придатним для плавання та занять водними видами спорту з високою інтенсивністю впливу. Водозахист Garmin Forerunner 965 становить 5 АТМ. Це все ще надійно, але трохи менше, ніж у Suunto Race, це робить його придатним для помірної активності на воді.

Технологія датчиків

Що стосується датчиків, то Suunto Race та Garmin Forerunner 965 оснащені різними пристроями.

Почнемо з Suunto Race, він оснащений датчиком серцевого ритму, оптичним пульсоксиметром, барометричним висотоміром, акселерометром, гіроскопом і компасом. Таке поєднання забезпечує комплексне відстеження фізичної активності та показників здоров'я. Що стосується GPS-підключення, то Suunto Race досить універсальний: він підтримує GPS із подвійною частотою L1 та L5, Galileo, BeiDou, QZSS і Глонасс. Такий широкий спектр супутникових мереж забезпечує точне й надійне відстеження місця розташування в різних умовах.

Однак у Suunto Race немає функції NFC для безконтактних платежів. Також у ньому відсутнє вбудоване сховище для музики, що може стати недоліком для користувачів, які воліють мати ці функції безпосередньо на зап'ясті.

смартгодинник Garmin Forerunner 965 проти Suunto Race - технологія датчиків

З іншого боку, Garmin Forerunner 965 оснащений аналогічним набором датчиків. Це барометричний альтиметр, компас, акселерометр, гіроскоп, термометр, монітор серцевого ритму та Pulse OX. Що стосується GPS-підключення, то Forerunner 965 підтримує двочастотний GPS, Galileo та Глонасс, забезпечуючи точне відстеження місця розташування під час активного відпочинку.

Суттєвим доповненням до Forerunner 965 стало включення NFC, що дає змогу здійснювати безконтактні платежі. Крім того, Forerunner 965 виділяється можливістю зберігання музики. Він дає змогу зберігати до 2000 пісень прямо в годиннику, що можна назвати значною перевагою для тих, хто любить слухати музику без необхідності носити з собою смартфон.

Час автономної роботи

Обидва пристрої мають дивовижний час автономної роботи, що розрахований на спортсменів і людей, які ведуть активний спосіб життя. Котрий би з них не вибрали, ви не будете турбуватися з цього приводу.

Suunto Race вирізняється наявністю багатодіапазонного/двочастотного режиму GPS. Він може працювати до 40 годин, а в режимі «Тур» цей термін збільшується до 120 годин, що дає змогу займатися такими видами спорту, як ультрамарафони або багатоденні велопробіги. Для повсякденного використання батарея може пропрацювати до 26 днів у щоденному режимі.

З іншого боку, Garmin Forerunner 965 також демонструє тривалий час автономної роботи ─ до 23 днів у режимі смартгодинника. При використанні GPS час автономної роботи становить близько 31 години, це робить його придатним для тривалих занять на відкритому повітрі.

Технічні характеристики

Ось таблиця порівняння технічних характеристик Suunto Race та Garmin Forerunner 965:

 Функція  Suunto Race  Garmin Forerunner 965
 Дата випуску  жовтень 23  березень 23
 Матеріал корпуса  Безель із титану або неіржавкої сталі, корпус із волокнистого полімеру, сапфірове скло  Скло: Corning Gorilla Glass DX, безель: титан із покриттям Carbon Gray DLC, корпус: армований волокнами полімер
 Кількість фізичних кнопок  Цифрова головка + 2 плоскі кнопки  5 плоских кнопок
 Форма  Кругла  Кругла
 Розмір  49 x 49 x 13,3 мм  47,1 x 47,1 x 13,2 мм
 Тип дисплея  AMOLED  AMOLED
 Роздільна здатність  466 x 466 пікселів  454 x 454 пікселів
 Розмір екрану  1,43 дюйма  1,4 дюйма
 Вага (без ремінця)  69 грам (титан), 83 грами (неіржавка сталь)  53 грами
 Датчики  Пульс, Оптичний пульсоксиметр, Барометричний альтиметр, Акселерометр, Гіроскоп, Компас  Барометричний альтиметр, компас, акселерометр, гіроскоп, термометр, частота серцевих скорочень, пульс OX
 Водостійкість  10 ATM  5 ATM
 Позиціонування  Подвійна частота GPS, Galileo, BeiDou, QZSS, Глонасс  Подвійна частота GPS, Galileo, Глонасс
 Вбудований динамік  Ні  Ні
 Мікрофон  Ні  Ні
 NFC  Ні  Так
 Музичне сховище  Ні  Так (до 2000 пісень)
 Під'єднання  Bluetooth  Bluetooth, ANT+, WiFi
 Стільниковий зв'язок  Ні  Ні
 Тип акумулятора  Li-po  Li-po
 Термін роботи акумулятора  До 26 днів (щоденний режим), 40 годин (багатодіапазонний режим), 120 годин (туристичний режим)  До 23 днів (режим смартгодинника), 31 година (режим GPS)
 Операційна система  Suunto OS  Власна розробка
 Кольори  Повністю чорне, титанове вугілля  Чорний, білий/сірий, жовтий/чорний
 Звичайна ціна RRP  $450 і вище  $600

 

Загальні характеристики

Suunto Race забезпечують докладний моніторинг здоров'я та фітнес-трекінг. Особливо добре він підходить для спортсменів, котрим необхідно знати, як проходять їхні тренування та відновлення. Особливої уваги в годиннику приділяють відстеженню варіабельності серцевого ритму (HRV), що дає змогу спортсменам глибше зрозуміти стан свого відновлення ─ це дуже важливо для оптимізації тренувального графіка та запобігання перетренованості.

Garmin Forerunner 965, навпаки, потужний пристрій із погляду універсальності фітнес-стеження. Він призначений не тільки для бігунів, а й для широкого спектра занять. Сильна сторона годинника ─ комплексний підхід до відстеження активності, що пропонує тонкі нюанси різних аспектів фізичної активності. Це робить його ідеальним компаньйоном для користувачів, які займаються різними видами спорту та фізичної активності.

Функції смартгодинника

Коли мова заходить про можливості смартгодинника, Garmin Forerunner 965 використовує більш комплексний і багатофункціональний підхід. Такі функції, як безконтактні платежі та зберігання музики, припадуть до смаку користувачам, що цінують поєднання фітнес-трекінгу з повсякденними зручностями смартгодинника. Ці доповнення роблять Forerunner 965 універсальним пристроєм, що підходить як для занять фітнесом, так і для повсякденного носіння.

смартгодинник Garmin Forerunner 965 проти Suunto Race - функції

Suunto Race, хоча й не настільки багатий на функції смартгодинника, як-от NFC і зберігання музики, зосереджується на поліпшенні спортивних відчуттів. Його користувацький інтерфейс розроблений для зручності використання під час фізичних навантажень, підкреслюючи ефективність і простоту взаємодії, що корисно під час інтенсивних тренувань або занять спортом.

Ціна

З точки зору ціни Suunto Race та Garmin Forerunner 965 позиціонуються по-різному. Перший, що орієнтований на надійне відстеження стану здоров'я та фітнесу, має конкурентоспроможну ціну, яка починається приблизно з 450 доларів за сталеву модель і зростає до 550 доларів за титанову версію.

Garmin Forerunner 965, що пропонує ширший набір функцій, включно з розширеним фітнес-трекінгом, можливостями смартгодинника, як-от NFC і зберігання музики, коштує дорожче, від 600 доларів. Така ціна свідчить про те, що годинник позиціонується як мультиспортивний годинник преміумкласу.

Прикінцеві думки

Suunto Race та Garmin Forerunner 965 виділяються кожен по-своєму, орієнтуючись на різні сегменти ринку спортивних годинників. Suunto Race, ціна якого починається від 450 доларів США, відрізняється міцною конструкцією та спеціалізованими функціями відстеження стану здоров'я та фізичної форми. Це робить його чудовим вибором для спортсменів, націлених на досягнення високих результатів та відновлення. Міцна конструкція та тривалий час автономної роботи в різних режимах особливо підходять для занять спортом на витривалість і активного відпочинку.

смартгодинник Garmin Forerunner 965 проти Suunto Race - висновки

Garmin Forerunner 965, ціна якого становить близько 600 доларів, ─ універсальніший пристрій, що поєднує в собі передові функції фітнес-стеження та смартгодинника, як-от NFC і зберігання музики. Завдяки широкому набору функцій він ідеально підходить для користувачів, котрим потрібен один пристрій, що здатен чудово справлятися з фітнесом і спортивними навантаженнями, а також виконувати повсякденні функції смартгодинника.