Інтернет магазин 0-800-600-016 безкоштовна
горяча лінія
пн-пт 9:00-18-00

Сервісний центр 044 590 09 46 044 590 09 47 050 488 31 58


Замовити дзвінок

 1. Головна
 2. Новини
 3. Принцип роботи GPS в годинниках

Принцип роботи GPS в годинниках

31.07.2020 в 15:01

Глобальна система позиціонування стала повною мірою доступна для цивільних в 2000 році. Після того як були зняті обмеження військових США, почався активний ріст пропозицій щодо впровадження приймачів в різні електронні пристрої. Це додало більше зручностей в повсякденному житті і дозволило використовувати ряд нових функцій, недоступних раніше через високу похибку в супутниковому позиціонуванні.

В розумних годинниках, крім іншого, обов'язково присутній приймач GPS-сигналу. Завдяки йому користувач може відстежувати шлях переміщення, прокладати маршрути, вимірювати швидкість руху і висоту. Така функціональність корисна для спортсменів, мандрівників і інших людей, що ведуть активний спосіб життя.

Принцип роботи GPS

Вся суть позиціонування полягає в прийомі сигналу від чотирьох супутників. З будь-якої точки землі, якщо приймач, в даному випадку годинник, знаходиться на відкритому просторі, одночасно є як мінімум чотири супутники. Їх може бути і більше, аж до 12. Чим більше супутників передають сигнал на приймач, тим з більшою точністю вдасться визначити точки координат.

Єдиними винятками є полюса Землі. GPS там не працює. Але, з цією проблемою стикається не так багато людей.

Точність позиціонування становить, як правило, - від 1 до 10 метрів. Цей параметр залежить від::

 • характеристик приймача;
 • погодних умов;
 • погодних умов;
 • магнітних бурь і т. д.

Три з чотирьох супутників потрібні для визначення місця розташування, а четвертий здатний представити дані про висоту. Супутники працюють синхронно і на них встановлені атомні хронометри. Це дозволяє з високою точністю встановлювати координати.

Приймач, отримуючи радіосигнал від супутників, звіряється з даними про їх місцезнаходження, швидкості, віддаленості. Саме на цьому і базується робота глобальної системи позиціонування. Розрахунки проводяться миттєво, тому користувач бачить місце розташування в реальному часі, навіть коли переміщається на великій швидкості.

Що впливає на точність годинників з GPS?

На точність годинника впливає безліч факторів, серед яких:

якість приймача в годиннику — бувають 4-х канальні, 12-канальні;

місцевість — все, що перекриває огляд неба, може негативно позначатися на точності позиціонування;

версія операційної системи — намагайтеся оновлювати ОС, як тільки стане доступна нова версія;

погода — при підвищеній хмарності якість зв'язку може падати;

перешкоди — перешкодами можуть виступати пагорби, високі будівлі, дерева і все те, що здатне відобразити сигнал.

Якщо годинник надітий на руку, а зверху щільний пуховик, то це також може знижувати точність. Домогтися ідеальних показників перебуваючи в щільному лісі або в центрі житлового мікрорайону, проблематично, але це зовсім не означає, що у вас встановлений неякісний приймач. Щоб отримати більш точний результат, ви можете включити настройку «GPS + Wi-Fi». Цей спосіб відмінно працює в межах міста і дозволяє домогтися детального місцезнаходження об'єкта аж до 1 - 5 метрів.

Годинники з GPS Garmin

Годинники з GPS Casio

Переваги годинників з GPS для дорослих і дітей

Датчик GPS удосконалювався і його вдалося зробити таким маленьким, що він без проблем здатний поміститися в годинник. Завдяки цьому їх функціональність значно розширилася. Такий датчик найпростіше встановити в:

 • многофункциональные часы для спорта и туризма;багатофункціональний годинник для спорту і туризму;
 • смарт-годинники;
 • дитячі годинники

Лідером за асортиментом моделей є бренд Casio. Лінійки наручних годинників для занять активним спортом виконуються з ударо і водостійких матеріалів. Вони забезпечені безліччю корисних функцій, серед яких і GPS. Найважливіший плюс трекера в спортивних годинах в тому, що:

 • можна прокласти маршрут;
 • записати маршрут;
 • розрахувати швидкість пересування між точками;
 • розрахувати витрати ккал і частоту серцевого пульсу;
 • прогнозувати рельєф місцевості.

Також годинники з визначенням місцезнаходження популярні серед туристів і любителів походів. Це дозволить прокладати нові стежки, відзначати цікаві місця або слідувати заздалегідь встановленим маршрутом, використовуючи навігаційні можливості.

Не менш корисним GPS стане і для батьків. Як правило, годинник з приймачем не тільки здатні відстежувати місце розташування дитини, але і мають додаткові можливості. Наприклад:

прослуховування -— включається непомітно і дозволяє прослуховувати навколишнє оточення;

дзвінок — можна дзвонити дитині і на відміну від смартфона годинник складніше втратити;

сигнал тривоги — на гаджеті є кнопка SOS, яку в разі небезпеки дитина може натиснути;

оповіщення про зняття з руки — спеціальний датчик сповістить, якщо годинник виявляться не на руці;

фітнес-функції -— легко стежити за фізичною активністю, складати графік помісячно і при необхідності коректувати навантаження.

Також батьки можуть в спеціальному додатку окреслити безпечну для дитини територію. У тому випадку, якщо дитина покине її межі, годинник надішле сигнал тривоги.

Як вибрати годинник з GPS?

На ринку представлена велика різноманітних годинників з системою глобального позиціонування. В першу чергу необхідно визначити мету використання. Від цього буде залежати які додаткові функції і якості потрібні. Так, варто звернути увагу на:

 • корпус годинника — захист від води, вологи, пилу і ударів;
 • вартість — є як бюджетні моделі, так і преміальні;
 • тип годинника — спортивні, розумні або дитячі;
 • ремінець і кріплення — від якості браслета залежить зручність, а застібка впливає на зручність і надійність кріплення на зап'ясті;
 • опції — барометр, термометр, компас, мікрофон, динамік і т. д.

Робота GPS-трекера вимагає енергії, а значить заряд акумулятора при включеному позиціонуванні буде витрачатися швидше. Тому, якщо плануєте кілька годин поспіль використовувати трекер, необхідно підібрати більш ємнісний акумулятор, врахувати час і можливості зарядки.

Зверніть увагу на можливість синхронізації зі смартфоном, ПО від виробника, можливість підключення до ПК або ноутбука.

Постарайтеся вибрати той варіант, який максимально відповідатиме поставленим завданням. Годинники з GPS - корисний аксесуар, який допоможе зі зручністю користуватися можливостями позиціонування.

Промокод зі ЗНИЖКОЮ на 7 ДНІВ за підписку!

за підписку на наші новини

Підпишись на знижки і рекомендації