Інтернет магазин 0-800-600-016 безкоштовна
горяча лінія
пн-пт 9:00-18-00

Сервісний центр 044 590 09 46 044 590 09 47 050 488 31 58


Замовити дзвінок

  1. Головна
  2. Новини
  3. Як відкалібрувати барометр на годиннику?

Як відкалібрувати барометр на годиннику?

24.07.2020 в 15:13

Знання показань барометра дозволяє з високою точністю визначати і прогнозувати погоду в будь-якому місці, де б ви не знаходилися. Це особливо корисно в тих ситуаціях, коли поруч немає радіо, інтернету або інших джерел, де можна отримати коректну інформацію. Барометр в годиннику корисний для рибалок, туристів, любителів походів і просто для тих, хто бажає самостійно відстежувати зміни атмосферного тиску за місцем знаходження.

Іноді для отримання більш точних даних барометр потрібно відкалібрувати. Налаштування не займає багато часу і допомагає з більшою впевненістю покладатися на дані наручних годинників.

Як зрозуміти, що необхідно налаштувати барометр в годиннику?

Більшість виробників годинників виконують калібрування на заводі, тому в дуже рідкісних випадках виникає потреба в додаткових маніпуляціях. У той же час, перед тим як ви придбали годинник, вони могли досить довго зберігатися на складі, переміщатися на великі відстані і т. д. З цієї причини можлива похибка. Більш того, виробники не рекомендують ставитися до барометра в годиннику, як до точного вимірювального приладу.

Якщо ви при покупці або в процесі експлуатації помітили, що погода на вулиці і ті дані, що показує барометр не узгоджуються, то це привід внести корективи.

Так може статися з кількох причин:

  • вимірювач атмосферного тиску чутливий до температури повітря — в жаркому приміщенні або на зап'ясті руки свідчення можуть відрізнятися від реальних;
  • ви перебуваєте на височині - атмосферний тиск змінюється в залежності від висоти, перебуваючи на 10 або 20 поверсі багатоповерхового будинку, датчик визначить інші показники, ніж внизу;
  • ви перемістилися в гори або летіли на літаку;
  • апаратні та технічні збої.

У будь-якому випадку, якщо ви не впевнені в тому, що годинник відображають коректні дані, варто провести калібрування.

Як відрегулювати барометр в годиннику?

Принцип регулювання, незалежно від моделі годинника, практично ідентичний. Необхідно, відповідно до інструкції від виробника, перейти в спеціальне меню. Часто це меню називається «тиск, температура і компас». У ньому можна налаштувати три показника. Необхідно перейти на «вибір параметрів тиску».

Там, в залежності від моделі, як правило, доступні два налаштування: висота над рівнем моря в метрах і, власне, тиск. Воно може відображатися як в гПа, так і в мБар. Вибирайте ту одиницю виміру, яка вам більше подобається. Міжнародною є тільки вимірювання в гПа або гектопаскалях.

Для визначення атмосферного тиску необхідно точно знати висоту. Вона буває відносною і абсолютною. Висота над рівнем моря - абсолютна. Саме її і потрібно вказати. Дані про неї потрібно взяти з будь-якого надійного джерела, наприклад, топографічної карти або Google Earth. Відносною висоти, наприклад, поверхом вашого будинку, можна знехтувати. Якщо ж барометр використовується переважно вдома і ви живете високо, то приплюсуйте цю відносну до абсолютної. Як правило, кожен поверх - це 2,8 - 3 м.

Якщо налаштування годинника дозволяє змінювати показання атмосферного тиску, то потрібно ввести еталонні для вашої місцевості. Їх можна отримати з місцевого прогнозу погоди, на сайті «Гісметео» або weather.com. Для цього достатньо вказати населений пункт.

Ще один варіант — калібрування по вже відкаліброваному і точному приладу. Для цього знадобиться налаштований барометр в свідченнях якого ви не сумніваєтеся.

При налаштувань годинника він не повинен перебувати на руці. Бажано перед регулюванням зняти його з зап'ястя і залишити в будь-якому зручному місці на 5 - 10 хвилин. Це дозволить уникнути похибки і визначити точну температуру повітря. Під час налаштування не можна переміщатися. Також небажана наявність протягів.

Після цього можете прогнозувати погоду, в більшості моделей передбачений графік зі змінами атмосферного тиску. По ньому легко відстежувати тенденцію.

Які бренди краще придбати, якщо потрібні годинник з барометром?

На ринку багатофункціональних наручних годинників представлено чимало варіантів від відомих брендів, серед яких виділяються пропозиції від:

  • Casio;
  • Timex;
  • Highgear.

Також варто відзначити фінську компанію Suunto, яка спеціалізується на виробництві спортивних годинників.

Годинники з барометром від Casio

Casio — один з найбільш відомих виробників багатофункціональних годинників які підходять для активного відпочинку і занять спортом. У лінійці цього японського виробника присутні як бюджетні моделі годинників з барометром, так і люксові. До бюджетних серій можна віднести Casio Sport і Casio Protrek. Серед преміальних лінійок виділяються G-Shock Gulfmaster і Mudmaster. Вони забезпечені протиударним і водонепроникним корпусом, містять також ряд додаткових корисних функцій.

АВС-годинник від Timex

Американська компанія стала популярною за рахунок бюджетности виробів при їх високій якості. Сферу виробництва багатофункціональних годинників в Timex освоїли не так давно, але моделі з колекції Expedition впевнено зайняли свою нішу. Міцні, багатофункціональні і з привабливим дизайном. Компанія продовжує пропонувати досить бюджетні рішення з багатим функціоналом.

Highgear - розумні і витривалі

Ще один бренд із США, який робить акцент на смарт-годинники для екстремального спорту. Функціонал моделей дозволяє успішно інформувати власника про висоту, температуру повітря, глибину, атмосферний тиск. Звичайно, вдасться дізнатися і час. Цей молодий бренд створений в 1999 році. Незважаючи на це, він швидко зайняв місце серед якісних багатофункціональних годинників. Моделі відрізняються легкістю і точністю вимірювань.

Необхідність калібрування часто виникає з часом практично у всіх моделях від відомих виробників. Це не вада датчиків, а особливість роботи барометра. Калібрування не займає багато часу і варто її проводити в тому випадку, коли є підозри в тому, що свідчення невірні. Наприклад, якщо ви плануєте далеку подорож, то рекомендується в початковій точці «А» провести регулювання і знову налаштувати вже після прибуття в точку «B». Особливо, якщо істотно змінився рівень висоти над морем.

Вибираючи наручний годинник з барометрів, зверніть увагу на можливі налаштування, технічні характеристики датчика. Ця інформація дозволить визначити наскільки відповідає модель вашим потребам.

Промокод зі ЗНИЖКОЮ на 7 ДНІВ за підписку!

за підписку на наші новини

Підпишись на знижки і рекомендації