Інтернет магазин 044 537 48 62 050 317 48 62 067 327 48 62

Сервісний центр 044 590 09 46 044 590 09 47 050 488 31 58


Замовити дзвінок

 1. Головна
 2. Новини
 3. Все про армійський наручний годинник!

Все про армійський наручний годинник!

22.01.2019 в 10:22

Успіх військової операції багато в чому залежить від того, наскільки злагоджено і вчасно спрацюють всі учасники. Тому не дивно, що невеликі переносні годинники були створені в першу чергу для офіцерів, а потім вже стали доступні цивільним.

Як було розроблено перший наручний годинник?


Спочатку великим попитом користувалися розкладні настільні моделі, які мали спеціальні бічні підпори, що утримували годинник на рівній поверхні під час руху транспорту. Таку модель розробила компанія Breguet, і для військових вона була набагато зручніша ніж вишукані кишенькові годинники.

А ось наручний варіант вважався жіночим аксесуаром, дрібничкою, яка кріпилася на браслет і служила більше прикрасою, ніж виконувала основну функцію. Тому наручні вироби тривалий час не мали попиту — мало хто вірив, що такий маленький механізм дійсно точний, що він зможе витримати серйозні навантаження, а також буде зручним в щоденному використанні.Своє визнання ручна модель отримала в кінці XIX століття — такі годинники успішно використовували офіцери Великобританії. Вважається, що саме узгодженість дій і чітка відповідність плану істотно посприяла перемозі англійців в англо-бурській війні, де противник перевершував кількістю.


Армійські стандарти наклали свій відбиток на зовнішній вигляд годинників, в результаті чого вони стали максимально зносостійкими і захищеними від зовнішнього впливу. Корпус виготовляли гладким, без декору, скло додатково закривали металевою кришкою — цільною або гратами. Завдяки простому і неброскому дизайну аксесуар не привертав увагу противника відсвітом або блиском, не чіплявся за одяг під час використання.
З часом конструкція і матеріали виробів істотно змінилися, у результаті чого годинники стали дійсно міцними:
 • скло має спеціальний склад, завдяки чому витримує великі навантаження;
 • ударостійкий корпус захищений від пилу і вологи;
 • тонкий циферблат замінений на міцний металевий;
 • стрілки, цифри і ділення отримали люмінесцентне покриття;
 • впроваджено механізм зупинки для синхронізації декількох виробів (згадайте знамените «Звіримо годинник!»).
Армійські моделі відрізняються не тільки ззовні, механізм їх набагато складніший та функціональніший, ніж звичайні вироби, використовувані в побуті. Але при цьому і коштують вони дорожче, тому якщо ви шукаєте гарну модель на подарунок, то, можливо, вам буде вигідніше купити стильний класичний чоловічий годинник з базовим набором функцій.

Додаткові опції армійських годинників

Модель на зап'ясті, яку солдати привозили додому з війни, швидко завоювала популярність серед цивільних. Мода на цей аксесуар зросла настільки швидко і успішно, що виробники не справлялися з потоком замовлень. Сьогодні наручний годинник — звичний аксесуар рядового споживача. Вони якісно виконують основну функцію, відзначаючи плин часу.

А ось спеціалізовані армійські моделі можуть бути оснащені додатковими опціями:
 • безель — таймер, зручний для дій, обмежених за часом (наприклад, для роботи водолазів);
 • антимагнітний екран;
 • тахиметр — визначає швидкість вашого руху;
 • хронограф і календар;
 • компас;
 • циферблат зі спеціальною розміткою — 24 години, червоні сектора для радистів і т. д.;
 • автопідзавод — дозволяє використовувати аксесуари, не турбуючись про їх заряд, що особливо зручно в польових умовах, далеких від комфорту.


Які годинники постачаються у кращі армії світу?

Стандарти різних країн мають свої особливості. Наприклад, годинники, що закуповуються для американської армії, повинні бути виготовлені з матеріалів, які не шкодять здоров'ю і придатні для вторинної переробки. При цьому основні вимоги все ж схожі — чорний циферблат з тритієвим підсвічуванням, арабські цифри, антиблікове ударостійке скло, надійний корпус і головне — якісний механізм.

Тому годинникові заводи успішно постачають свою продукцію урядам різних країн. Найбільш яскравий приклад — швейцарська компанія SMW Swiss Military Watch Co, вироби якої використовуються в більшості країн блоку НАТО.

Зазвичай військовий годинник не відрізніється особливим дизайном або великими написами. Маркування на циферблаті не бажані або навіть суворо заборонені, максимум — допустимі знаки на внутрішній стороні корпусу. Тому якщо вам потрапили в руки аксесуари military style з помітним дизайном, то, швидше за все, ця модель з серії, запущеної у виробництво для обивателів. Такі годинники носять для престижу, але не факт, що вони витримають серйозні польові навантаження.

Різні виробники додавали свій внесок у створення і вдосконалення армійської моделі. Якщо ви шукаєте такі вироби, можна звернути свою увагу на бренди Longines або Omega.

В залежності від завдань, для яких буде використовуватися годинник, моделі поділяють на кілька класів і типів. Вони відрізняються як зносостійкістю, так і наявністю додаткових функцій (наприклад, стійкість до перепадів тисків і температур). Сучасні моделі найчастіше працюють на батарейках, але також випускаються і механічні годинники, які мають свої переваги, особливо в умовах, коли неможлива заміна батареї.

Армійський годинник — це надійний і практичний інструмент. Непомітний дизайн дозволить органічно доповнити одяг як повсякденного, так і ділового стилю, а наявність безліч корисних функцій забезпечить вам набір своєрідних переваг у складних ситуаціях.

Промокод зі ЗНИЖКОЮ на 7 ДНІВ за підписку!

за підписку на наші новини

Підпишись на знижки і рекомендації