Vivoactive повертається, але чи зможе він зайняти свою нішу?

смартгодинник Garmin Vivoactive 5

Зміст

 1. Вступ
 2. Ціна й конкуренція
 3. Дизайн і дисплей
 4. Час роботи від акумулятора
 5. Тренувальні функції
 6. Точність вимірювання пульсу
 7. Точність GPS
 8. Відстеження сну та фітнесу
 9. Інтелектуальні функції

Garmin Vivoactive 5 ─ ще один чудовий гібрид спортивного й смартгодинника, який отримав AMOLED-екран. Це універсальний пристрій, який не пропонує величезної кількості показників і подробиць тренувань, але має чудові оздоровчі функції та великий перелік відстежуваних видів спорту. Якщо ви хочете заощадити, то при ціні на Venu 3 цілком можна відступити на Vivoactive 5, але бігунам все-таки варто звернути увагу на спеціалізованіші моделі лінійки Forerunner.

Плюси:

 • Відмінне оновлення екрана Vivoactive.
 • Гарне спортивне відстеження для своєї ціни.
 • Модернізована система GPS.

Мінуси:

 • Відсутній барометричний альтиметр.
 • Досить простий зовнішній вигляд.
 • Відсутня метрика готовності до тренувань.

Garmin Vivoactive 5 ─ це годинник Garmin, котрий, як багато хто думав, ніхто ніколи не побачить.

Попри те, що Venu став відповіддю Garmin на виклик Apple, Samsung та інших виробників смартгодинників, оригінальний смартгодинник Garmin з'явився знову, цього разу з AMOLED-екраном і деякими новими функціями.

Новий Vivoactive 5 здається кроком компанії Garmin, спрямованим на те, щоб в її колекції з'явився доступний смартгодинник, адже модель Venu коштує набагато дорожче. Чи є місце або необхідність у ще одному годиннику Garmin? Чи варто було оновлювати серію Vivoactive? Пропонуємо вашій увазі цей огляд.

Ціна й конкуренція

Ціна Vivoactive 5 становить 299,99 доларів США/259,99 фунтів стерлінгів, що дає змогу розташувати його між старшою моделлю Garmin Venu Sq (199 доларів США/179 фунтів стерлінгів) і таким годинником, як Garmin Forerunner 255 (349 доларів США/ 299,99 фунтів стерлінгів), якщо розглядати його місце в колекції годинників Garmin.

Його найближчим конкурентом вважається годинник Garmin Venu 3, який має досконаліший датчик ЧСС і більш гладкий та глянсовий дизайн, але водночас коштує набагато дорожче ─ 449 доларів США/ 449 фунтів стерлінгів.

Така ціна ставить його в один ряд із такими годинниками, як Apple Watch SE (249 дол./219 фунтів стерлінгів), Samsung Galaxy Watch 6 (300 дол./289 фунтів стерлінгів) і Polar Ignite 3 (329,95 дол./289 фунтів стерлінгів). Усі ці годинники поєднують у собі функції спортивних і смарт-годинників, а також елегантний дизайн і яскраві кольорові сенсорні екрани.

Дизайн і дисплей

смартгодинник Garmin Vivoactive 5 - дизайн і дисплей

Минули ті часи, коли попередні годинники Vivoactive були блоковими. Все змінилося з виходом Vivoactive 3, коли компанія Garmin вирішила використовувати круглий корпус.

Модель Vivoactive 5 залишилася круглою, і тепер компанія Garmin відмовилася від 40- і 45-міліметрових корпусів на користь 42-міліметрового. Таким чином, годинник посідає місце між Vivoactive 4 та 4S і більший, ніж Venu 3S (41 мм). Це годинник, який не здається надто мініатюрним або витонченим, має доволі мінімалістичний зовнішній вигляд і може бути виконаним у різних колірних рішеннях.

Головна новина ㅡ AMOLED-екран. Компанія Garmin у черговому випуску свого годинника відмовилася від трансфлективного екрана на користь більш барвистого. Це 1,2-дюймовий екран із роздільною здатністю 390 x 390, тож це не найкращий AMOLED, який можна зустріти на годинниках Garmin наразі.

Для порівняння, у Venu 3 він 1,4-дюймовий, 454 x 454. Цей екран також оточений чорною рамкою, яку хотілося б бачити трохи тоншою. Це не псує приємного доповнення до яскравого кольорового дисплея, але багатьом хотілося б мати трохи більше площі екрана для гри.

З точки зору видимості все добре. Ви можете налаштувати яскравість екрана, вибрати, чи буде він увімкнений постійно або тільки під час тренування, і це не завадить стежити за статистикою в русі.

смартгодинник Garmin Vivoactive 5 - датчики

Компанія Garmin дотримується двох фізичних кнопок замість їхньої великої кількості, якими оснащуються дорожчі спортивні годинники, і тут варто трохи розповісти про програмне забезпечення.

Додавання AMOLED-дисплея в годинник змусило Garmin переглянути принцип роботи програмного забезпечення годинника. Тепер доступ до Garmin Pay або музичних функцій можна отримати з екрана відстеження тренувань.

Утримуючи натиснутою верхню фізичну кнопку, можна перейти до швидких елементів керування, а натиснувши нижню кнопку ─ до основних налаштувань годинника. Проведіть пальцем праворуч від головного екрана годинника, і ви знайдете останні використані функції.

Багато хто не впевнений, що компанія Garmin досягла досконалості в програмному забезпеченні. Деякі речі мають сенс, інші ─ ні, і здається, що все ще потребує доопрацювання. Додавання ще однієї кнопки могло б допомогти.

На зап'ясті кріпиться полімерний корпус із 20-міліметровим швидкознімним ремінцем, хоча Garmin пропонує й інші офіційні ремінці, які, тим не менш, здаються дещо дорогуватими. Найголовніше, що ремінець зручний у носінні, не спадає та легко знімається.

У комплекті з пристроєм поставляється водостійкий ремінець із рівнем 50 метрів. Це такий самий показник, як у Vivoactive 4, і практично норма для годинника Garmin середнього класу. З ним можна приймати душ, купатися, плавати в басейні та на відкритій воді.

Час роботи від акумулятора

смартгодинник Garmin Vivoactive 5 - час роботи від акумулятора

Годинник Garmin Vivoactive 4 міг пропрацювати тиждень, перш ніж знадобилося дістати той самий кабель для заряджання, що входить до комплекту постачання Vivoactive 5.

Не дивно, що компанія Garmin постаралася поліпшити показники автономної роботи всупереч встановленню більш енергоємного AMOLED-дисплея.

Час автономної роботи в режимі смартгодинника збільшився з 8 до 11 днів. Це при використанні підтримки жестів «підняти — розбудити», які, на щастя, добре працюють і приємно реагують на підняття зап'ястя. Якщо перемкнути екран на режим «24/7», то цей показник знизиться до 5 днів. Якщо ви хочете зберегти базову функціональність, є режим економії заряду батареї, який забезпечує до 21 дня автономної роботи.

При тесті Vivoactive 5 вистачило на тиждень, а обіцяні 11 днів ─ не вийшло. Щоб отримати цей час, потрібно набагато рідше відстежувати фізичні навантаження, вимкнути такі функції, як відстеження рівня кисню в крові, не слухати багато музики під час тренувань і знизити яскравість екрана, щоб отримати більше тижня.

Час автономної роботи GPS-навігатора загалом виявився хорошим. Garmin заявляє про 21 годину роботи в стандартному режимі GPS, 17 годин роботи в режимі мульти GNSS або 8 годин роботи в режимі GPS і потокової музики. За годину й 30 хвилин роботи в режимі мульти-GNSS батарея розрядилася на 5%. Це дійсно хороший показник, і наведені цифри заряду акумулятора, схоже, сходяться.

Тренувальні функції

смартгодинник Garmin Vivoactive 5 - тренувальні функції

Якщо ви хочете, щоб Vivoactive 5 надав вам найкращі, найдетальніші тренувальні функції та відомості, які може запропонувати Garmin, то це не те, що ви тут побачите.

Того, що ви отримаєте, цілком достатньо, щоб краще зрозуміти, чи правильні рішення ви приймаєте щодо своїх тренувань, і допомогти вам побудувати їх.

Що стосується планування тренувань, то це годинник Garmin, який працює з програмою Garmin Coach, даючи змогу складати план для різних дистанцій та синхронізувати заняття з годинником.

Якщо ви часто займаєтеся інтервальними тренуваннями, ви можете слідувати попередньо встановленим або створювати свої сесії, які також можна відстежувати на годиннику. Як і в багатьох інших годинниках Garmin, ви можете створювати тренування для бігу та для занять, не пов'язаних із бігом, які можна просто синхронізувати й отримувати доступ до меню відстеження перед тренуванням.

З Vivoactive 4 зникли анімовані тренування. Також відсутні щоденні пропоновані тренування. Натомість у профілі силових тренувань додані додаткові функції, а також нова карта тренувань м'язів на екрані, що, на загальний погляд, не можна назвати хорошою заміною.

смартгодинник Garmin Vivoactive 5 - дані про тренування

Для отримання інформації про тренування Garmin відмовляється від таких показників, як Training Load Focus, і зосереджується на простіших для розуміння моментах.

Так, після тренування пристрій додасть повідомлення про користь тренування на додаток до інших показників. Наприклад, після короткої низки вправ застосунок повідомляє, що низькоінтенсивна активність допоможе зняти стрес і підвищити рівень енергії.

Що стосується часу відновлення, то колірний індикатор швидко підкаже, наскільки вам потрібен час для відновлення, і порекомендує не напружуватися, або у вас ще достатньо сил для тренування.

На відміну від цього, Garmin включає до приладу метрику HRV Status, яка здається дивною, оскільки сама по собі вимагає певної розшифровки, щоб зрозуміти, що вона означає з точки зору вашого відновлення.

Шкода, що Garmin не вирішила включити в нього більш прості для розуміння показники готовності до тренувань.

Точність вимірювання пульсу

смартгодинник Garmin Vivoactive 5 - вимірювання пульсу

З моменту виходу Vivoactive 4 компанія Garmin випустила два покоління оптичних датчиків пульсу Elevate.

У моделі Vivoactive 5 компанія Garmin перейшла від 3-го до 4-го покоління цієї технології, тож це не та версія 5-го покоління, яка доступна в моделі Venu 3, випущеної одночасно з Vivoactive 5.

Цей датчик, як і раніше, надає аналогічні дані, включно з частотою серцевих скорочень у реальному часі, безперервним моніторингом серцевого ритму під час сну й даними про частоту серцевих скорочень у стані спокою.

Для тих, хто хоче отримати додаткові дані про велосипед, передбачена підтримка Bluetooth і ANT+ для під'єднання зовнішніх датчиків частоти серцевих скорочень і каденса.

Порівняння частоти серцевих скорочень: Vivoactive 5 (ліворуч) і нагрудний ремінь HR (праворуч)

Порівняння частоти серцевих скорочень: Vivoactive 5 (ліворуч) і нагрудний ремінь HR (праворуч)

Розміри корпусу й ремінця Vivoactive 5 забезпечують дуже надійну посадку, що сприяє отриманню достовірних показників, і виявлено, що дані про пульс у стані спокою та безперервний пульс загалом дуже хороші. Це те, з чим датчики Garmin вже добре справляються, і тут ситуація не змінюється.

Порівняння частоти серцевих скорочень: Vivoactive 5 (ліворуч) і нагрудний ремінь HR (праворуч)

Порівняння частоти серцевих скорочень: Vivoactive 5 (ліворуч) і нагрудний ремінь HR (праворуч)

Під час фізичних навантажень пристрій також показує хороші результати. При тестуванні використовували його для загальних тренувань у тренажерному залі та занять HIIT, і датчик Vivoactive 5 відмінно себе показав.

Порівнювали його з нагрудним датчиком Garmin HRM Pro+ в парі з Garmin Forerunner 965 або Apple Watch Ultra 2, і вони показували схожі середні та максимальні значення частоти серцевих скорочень.

Однак, як і багато оптичних датчиків ЧСС, він схильний до випадкових стрибків пульсу, що може спотворити дані. Загалом, дані про частоту серцевих скорочень були хорошими, але якщо вам потрібна максимальна точність, особливо під час фізичних навантажень, то найрозумніше підключити до пристрою зовнішній датчик частоти серцевих скорочень.

Точність GPS

смартгодинник Garmin Vivoactive 5 - точність GPS

Основу Vivoactive 5 складають біг, плавання (в басейні та на відкритій воді), їзда на велосипеді та гольф. 30 попередньо встановлених профілів також охоплюють такі види спорту, як падель, силові тренування та диск-гольф, а також додані профілі для користувачів інвалідних візків.

Порівняно з Vivoactive 4 компанія Garmin поліпшила характеристики Vivoactive 5 для відстеження пересування на відкритому повітрі, але не за допомогою новітніх технологій, які вона має в своєму розпорядженні в цій галузі.

У Vivoactive 4 використовувалася однодіапазонна система GPS, а тепер вона перейшла на багатодіапазонну систему GNSS. Але це не та багатодіапазонна підтримка, яку ми бачили в таких годинниках, як Forerunner 265, 965, або в останніх моделях Fenix та Epix.

Порівняння GPS: Vivoactive 5 (ліворуч) проти Forerunner 965 у багатодіапазонному режимі (праворуч)

Порівняння GPS: Vivoactive 5 (ліворуч) проти Forerunner 965 у багатодіапазонному режимі (праворуч)

Тому, попри відсутність технології, що підвищує точність відстеження на вулиці поблизу високих будівель і в густих лісових масивах, годинник має запропонувати деякі поліпшення в галузі відстеження.

Порівняння GPS: Vivoactive 5 (ліворуч) проти Forerunner 965 у багатодіапазонному режимі (праворуч)

Порівняння GPS: Vivoactive 5 (ліворуч) проти Forerunner 965 у багатодіапазонному режимі (праворуч)

Під час тестування використовували цей годинник разом з Apple Watch Ultra 2 в режимі точного відстеження та Garmin Forerunner 965 у багатодіапазонному режимі та виявлено, що загалом Vivoactive 5 показав себе добре. Сигнал GPS ловиться швидко, а дані під час і після тренування не відрізняються від даних Garmin або Apple Watch.

Очікувалося отримати значніші відмінності в прокладених маршрутах і таких показниках, як відстань, середній темп і відрізки, але цього не сталося. Можливо, треки Vivoactive 5 були трохи менш плавними, але загалом вони розповідали про сесію однаково, і супутні дані також були достовірними.

Так, багатодіапазонний годинник Garmin, безсумнівно, забезпечить найкращу точність, але для більшості людей Vivoactive 5 буде цілком достатньо, а за точністю він перевершує аналогічний за ціною годинник, такий як Polar Ignite 3.

Відстеження сну та фітнесу

смартгодинник Garmin Vivoactive 5 - відстеження сну

У минулому фахівці високо оцінили систему відстеження фітнесу Garmin за те, як вона делікатно змушує вас рухатися протягом дня. Невеликі зміни призводять до великих змін, і Garmin знову відмінно справляються з цим завданням.

Пристрій, як і раніше, використовує функцію Move Alerts, яка сигналізує про великі періоди бездіяльності, і автоматично коригує цілі за кроками залежно від того, досягаєте ви поставлених цілей чи ні.

Під час тестування використовували його разом із Fitbit Charge 6 та іншим годинником Garmin, щоб перевірити, наскільки добре поєднуються відстеження кроків і загальна мотивація до руху, і в більшості днів можна було побачити схожі цілі щодо кроків, і водночас отримували стимул більше рухатися.

Деяким слабким місцем Garmin можна назвати відстеження сну. Порівняно з пристроями для моніторингу сну від Fitbit і такими компаніями, як Whoop та Oura, вони відстають у достовірності основних показників сну.

Garmin можна назвати відстеження сну

Компанія Garmin розширює свої можливості з відстеження за допомогою нового тренера сну, який вивчає історію ваших тренувань і сну, щоб рекомендувати час сну, який, на її думку, допоможе вам бути свіжим і готовим до нового дня.

Так, наприклад, якщо спати довше звичайного, тому він запропонував скоротити час сну (на 20 хвилин). Після дня, коли було записано довгу й важку пробіжку, програма запропонувала збільшити тривалість сну до рекомендованих 7 годин 50 хвилин і порадила віддати перевагу якісному сну.

смартгодинник Garmin Vivoactive 5 - програма запропонувала збільшити тривалість сну

У цьому тренері сну немає нічого особливо революційного, але в плані надання контексту даним про сон це крок у правильному напрямку.

Крім того, цей тренер повністю залежить від точності даних сну, що, на загальний погляд, у більшості випадків було цілком виправдано, хоча деякі знайомі риси відстеження сну Garmin тут, схоже, збереглися.

В основному це стосується тих випадків, коли пристрій може записати зайву годину сну. Бували ночі, коли ці дані значною мірою збігалися з надійними даними відстеження сну від Fitbit і Oura Ring Gen 3, але це означає, що не завжди можна приймати ці дані за чисту монету.

Розумні функції

смартгодинник Garmin Vivoactive 5 - розумні функції

До появи Venu модель Vivoactive була смартгодинником Garmin, але зараз здається, що багато годинників у цій колекції стирають межу між спортивними та смартгодинниками.

Якщо подивитися на можливості Vivoactive як смартгодинника в порівнянні з Venu, то виникає відчуття, що маятник хитнувся в бік Venu, який отримав найкраще, що може запропонувати Garmin у цій галузі.

Vivoactive 5 ─ це, як і раніше, годинник, за допомогою якого можна здійснювати платежі, переглядати сповіщення на телефоні та слухати музику. Крім того, він пропонує доступ до магазину Connect IQ Store і функції безпеки Garmin, що прив'язані до телефону.

смартгодинник Garmin Vivoactive 5 - функції безпеки Garmin

Підтримка повідомлень у годинниках Garmin загалом дуже хороша, з нею легко взаємодіяти, а тепер, якщо у вас є телефон на базі Android, ви можете відповідати на повідомлення за допомогою вбудованої віртуальної клавіатури.

Що ще більш корисно, так це те, що годинник краще справляється із зображеннями, надісланими в повідомленнях, щоправда, тільки під час використання його з телефоном на базі Android.

Ранковий звіт Garmin ─ це функція, яка багатьом дуже сподобалася, і попри те, що інші виробники смартгодинників створили свої версії, версія Garmin справді вирізняється з-поміж інших, до того ж вона добре налаштовується.

Підтримка платежів працює добре, якщо ви користуєтеся послугами одного з підтримуваних банків, але якщо порівняти її з підтримкою платежів на Apple Watch або Google Pay, то вона не така зручна.

Музичні функції Garmin, чи то музичний плеєр, чи то елементи керування відтворенням музики, визнані однією з головних переваг Vivoactive 5.

Ви отримуєте можливість підключення до Wi-Fi, що означає, що можете синхронізувати списки відтворення з потокових сервісів, як-от Spotify, безпосередньо на годиннику, і хоча процес може забрати певний час, це відбувається досить легко. Під час під'єднання до годинника декількох різних Bluetooth-навушників, зокрема Apple AirPods Pro 2, не було жодних проблем, і ви також маєте можливість відтворювати потокове відео в стерео- або монофонічному режимі, як і в інших нових годинниках Garmin, оснащених музичним плеєром.

У цьому годиннику немає динаміка та мікрофона, які є у Venu 2 Plus або Venu 3 для здійснення дзвінків через Bluetooth або взаємодії з інтелектуальним помічником телефону, але не можна сказати, що ці функції були так вже й потрібні під час використання Vivoactive 5.