Смартгодинник Garmin Venu 3 ─ переможець, але він може підійти не всім

Зміст

 1. Вердикт
 2. Ціна й конкуренція
 3. Дизайн
 4. Фітнес-функції
 5. Оздоровчі функції
 6. Відстеження сну
 7. Інтелектуальні функції
 8. Час роботи від акумулятора
 9. Чи варто купувати?

Смартгодинник Garmin Venu 3

Garmin Venu 3 ─ це чудовий універсальний смартгодинник із точним визначенням ЧСС під час тренувань і потужними оздоровчими функціями, які інтуїтивно зрозумілі та корисні. Це великий крок уперед порівняно з Venu 2, навіть якщо ЕКГ на цей момент зникла. Цінник високий, і це змушує задуматися про інших представників лінійки Garmin. Але як флагманський смартгодинник Garmin це дійсно сильна пропозиція.

Плюси:

 • Оздоровчі функції нарешті стали корисними.
 • Найвища точність вимірювання ЧСС.
 • Прекрасний екран.

Мінуси:

 • Дорого.
 • Відстеження занять спортом пропонує тільки базові показники.
 • Деякі недоліки точності сну.

Довгоочікувана модель Garmin Venu 3 з'явилася на світ у той момент, коли модельний ряд годинників Garmin стає все більш і більш тісним.

Зовні Venu 3 відповідає багатьом вимогам. Завдяки безлічі режимів відстеження спортивних досягнень і широкому спектру оздоровчих функцій, це цілком відповідний смартгодинник для любителів фітнесу.

Однак поєднання високої ціни (449 дол. США) з випуском компанією Garmin цілої низки пристроїв, які будуть використовуватися разом із Venu 3, означає, що, попри те, що цей пристрій визнаний одним із найкращих, він має низку недоліків.

Давайте розберемося, як це — жити з ним.

Ціна й конкуренція

Смартгодинник Garmin Venu 3 - ціна та конкуренція

Вартість Venu 3 становить 449 доларів США, що досить дорого для смартгодинника, орієнтованого на масового споживача. Вона перевищує стартову ціну Apple Watch Series 9, який вважається одним з основних конкурентів.

Але основну конкуренцію Venu 3 складають інші моделі Garmin. Garmin Forerunner 265 коштує приблизно стільки ж і має набагато більше сенсу для тих, хто займається бігом.

Є ще Garmin Vivowatch 5 ─ годинник, настільки ідентичний за функціями та характеристиками, що треба було запросити в компанії Garmin порівняльну таблицю, щоб зрозуміти різницю. При цьому він коштує дешевше за Venu 3 (£299/£259) і не вимагає великих витрат.

Отже, чим же може похвалитися Venu 3?

Дизайн

Смартгодинник Garmin Venu 3 - дизайн

Venu 3 елегантний та розумний, хоча, звісно, не призначений для того, щоб виділятися та привертати увагу.

Спереду й у центрі розміщений якісний сенсорний AMOLED-дисплей із діагоналлю 1,4 дюйма й роздільною здатністю 454x454. Він яскравий та чіткий ─ і більш ніж достатній для демонстрації повноколірних показників самопочуття, які домінують у Venu 3.

Корпус Venu 3 виконаний із неіржавкої сталі, тому відчувається гарна якість. І це одна з відмінностей від Vivosmart 5, в якому замість цього використовується алюміній. Він не такий блискучий і не такий преміальний, як моделі Apple Watch із неіржавкої сталі, але загалом він справляє приємне враження.

З правого боку розташовані три фізичні кнопки, тому система управління відрізняється від більшості Garmin із п'ятьма кнопками. І до неї потрібно трохи звикнути. Верхня кнопка використовується для доступу до спортивних профілів і застосунків, середня ㅡ для доступу до недавніх застосунків (і віджетів), а нижня ㅡ це кнопка «назад».

Однак Venu 3 також повністю сенсорний, тож доступ до віджетів і нещодавніх застосунків можна отримати, провівши пальцем основним циферблатом годинника, а все меню можна прокручувати та вибирати за допомогою дотику.

Годинник випускається в корпусі двох розмірів. Стандартна модель Venu 3 має 45-міліметровий корпус, який добре пасує до доволі тонкого чоловічого зап'ястя та не завадив би на більших або жіночних зап'ястях. Однак існує й компактніша 41-міліметрова модель Venu 3S, яка орієнтована більше на жінок.

Загалом Venu 3 справляє враження якісного смартгодинника з чудовим екраном і кількома розмірами для чоловіків і жінок. Він трохи нуднуватий і навряд чи викличе багато компліментів одним тільки дизайном, але, тим не менш, відповідає більшості вимог до спортивного смартгодинника.

Фітнес-функції

Смартгодинник Garmin Venu 3 - фітнес-функції

Як і слід було очікувати від смартгодинника Garmin, він оснащений безліччю фітнес-функцій.

Є 30+ режимів відстеження спортивних досягнень: біг, їзда на велосипеді, плавання та гольф. Крім того, з'явилися нові режими для HIIT і кардіо.

Однак при виборі Venu 3 слід враховувати, що це універсальний смартгодинник, але не провідний у спорті.

Відстеження бігу, наприклад, обмежується такими базовими показниками, як темп, відстань і калорії. При цьому відстежуються зони пульсу, а в статистиці можна також побачити каденцію.

З точки зору показників бігу це базовий рівень, який поступається навіть Apple Watch SE.

Аналіз фізичної форми також досить простий, але ви отримуєте можливість стежити за VO2 Max і рекомендації щодо відновлення, які відображаються на віджеті в статистиці самопочуття.

Багатьом також сподобалися оцінки тренувань їхньою природною мовою після занять на новому екрані Workout Benefit (див. нижче).

Смартгодинник Garmin Venu 3 - меню рідною мовою

У Venu 3 не використовується багатодіапазонна система GNSS, котра є в таких моделях, як Forerunner 265, тому він менш точний поблизу високих будівель і дерев. Проте тестери провели декілька заїздів і порівняли Venu 3 з Apple Watch Ultra 2, оснащеним багатодіапазонною системою, і дійшли висновку, що точність GPS загалом чудова для більшості типів занять.

Але це ще один доказ того, що для загального використання Venu 3 підходить добре, а для серйозних бігунів і спортсменів краще використовувати Forerunner 265. Але здебільшого Venu 3 все робить правильно, і це головне.

Тестери також порівняли новий датчик серцевого ритму Elevate 5 (який перекочував із Fenix 7 Pro) з нагрудним ременем Garmin HRM-Pro й отримали чудові результати під час бігу в стабільному, темповому та високому темпі.

Усі забіги були з різницею в межах 1 удару на хвилину порівняно з нагрудним ременем для максимального HR і середнього HR на дистанціях від 5 до 10 км.

Раніше було відзначено, як попередні датчики Elevate 4 на старих годинниках Garmin зазнавали труднощів на ранніх етапах бігу, але тут цього не спостерігається. Це одне з найкращих досягнень оптичної технології на зап'ясті від Garmin, яке бачили, і можна без вагань рекомендувати його.

Смартгодинник Garmin Venu 3 - датчики серцевого ритму точні

Велосипедна статистика також базова, а ось плавання ─ цілком повноцінне, зі звичним для Garmin набором показників, включно з розпізнаванням ударів, відстеженням довжини та оцінкою SWOLF. Тож ті, хто шукає смартгодинник, що здатен працювати в басейні, мають бути цілком задоволені.

Функцію Golf також можна назвати більш базовою, ніж у годиннику Approach, але ви отримуєте повний список із 40 000 вбудованих полів із відстанями до передньої, середньої та задньої частини зеленого поля. А це 90% того, що більшість людей хочуть отримати від годинника для гольфу.

Хоча Venu 3 приверне увагу тих, хто шукає смартгодинник, який орієнтований на спорт, важливо розуміти, що пропоновані тут функції, дані та аналіз базові.

Ті, кому потрібен реальний аналіз або великий обсяг даних, відчують себе обділеними, але тим, хто займається різноманітними видами спорту й просто хоче відстежувати свої заняття, не зациклюючись на даних, тут багато що припаде до душі.

Крім того, відмінна точність вимірювання частоти серцевих скорочень і надійна робота GPS забезпечують якісну роботу пристрою.

Оздоровчі функції

Смартгодинник Garmin Venu 3 - особливості здоров'я

Основна увага в Venu 3 приділяється відстеженню стану здоров'я та самопочуття, що стало важливим елементом цього смартгодинника ─ більшою мірою, ніж фітнес.

Ви отримуєте повний набір щоденних показників самопочуття, які покликані допомогти вам встановити зв'язок із вашим тілом і здоров'ям ─ і Venu 3 виконує це завдання краще за будь-який годинник Garmin на сьогоднішній день.

Значною мірою це пов'язано з оновленим призначеним для користувача інтерфейсом, завдяки якому при прокручуванні списку віджетів ви отримуєте «живий» статус вашого поточного самопочуття на цей момент. Завдяки цьому такі функції, як відстеження стресу, котрі ми раніше критикували як недостатньо корисні, стали більш інтуїтивно зрозумілими.

Garmin оновила функцію Body Battery, яка відстежує рівень енергії, і вона знову стала набагато актуальнішою та кориснішою, ніж у Venu 2. Батарея «заряджається» за допомогою відстеження сну та «виснажується» під час тренувань і просто існування, а відпочинок тепер дає змогу «підзарядити» її.

Відстеження сну було оновлено, і це відіграє величезну роль в оцінці заряду батареї тіла.

До списку потрапила функція HRV Status, яка аналізує варіабельність серцевого ритму та визначає, чи потрібно вам відпочити. Він пропонує HRV за минулу ніч, середнє значення за 7 днів і персональний базовий рівень.

Однак ці дані потрібно шукати самостійно, і було б цікаво дізнатися, скільки людей досить добре розбираються у варіабельності серцевого ритму, щоб робити висновки на основі цієї функції.

По суті, це менш якісна версія функції Garmin Training Readiness, яка призначена для більш дорогих спортивних годинників Garmin.

Смартгодинник Garmin Venu 3 - відстеження змін ЧСР

Крім того, за допомогою віджета можна відстежувати частоту дихання, що може бути однією з провідних ознак захворювання.

Це відповідало стандартним базовим показникам частоти дихання в Whoop 4.0 під час випробувань, однак годинник не виявив і не показав стрибка частоти дихання, коли в експериментатора почався грудний кашель, про що Whoop Health Monitor повідомив червоним попередженням.

Таким чином, фахівці не впевнені в доцільності цих даних, у їхній корисності та в тому, що вони досить чутливі.

Багатьом подобається віджет хвилин інтенсивності, який можна назвати хорошим стимулом для бігу, оскільки ці хвилини не можна отримати, просто прогулюючись, як у багатьох інших трекерах.

Оновлення: Компанія Garmin оголосила про запуск функції ЕКГ для Venu 3, що дозволяє проводити вибіркову перевірку на наявність ознак афібії. Однак поки що ця функція доступна тільки в США, В'єтнамі та Гонконзі.

Відстеження сну

Смартгодинник Garmin Venu 3 - відстеження сну

Модернізоване відстеження сну ─ важлива частина можливостей Garmin Venu 3.

Тепер у годинник додано цю функцію, а також Sleep Coach, яка враховує історію активності під час сну, ВСР і всі випадки, щоб визначити, скільки сну вам необхідно.

Це більш зручна й досяжна функція, ніж тренер сну Whoop, який регулярно радить лягати спати о 7 годині вечора, щоб виконати свою норму.

Однак у фахівців є деякі питання до точності самого відстеження сну Garmin.

Як і багато інших пристроїв для відстеження сну, він щедріший, ніж Whoop/Fitbit/Apple, і зазвичай оцінює час сну вище. Це не можна назвати серйозною проблемою, якщо відстежувати час сну послідовно, хоча, можливо, якщо пристрій повідомляє про 7 годин сну, це навряд чи підштовхне вас до активних дій.

Смартгодинник Garmin Venu 3 - повідомляє про тривалість сну

Однак виявлено, що показник сну реагує на гарний/середній/поганий сон не тільки з погляду кількості годин, а й якості цих годин сну. Так, якщо вживати алкоголь або вставати кожні дві години через плач дитини, це позначається на показниках сну.

Але було декілька проблем, коли сон відстежувався, коли тестери лягали в ліжко, щоб почитати, або залишалися в ліжку після ранкової кави. І це доставляє незручності.

Інтелектуальні функції

Компанія Garmin добре зарекомендувала себе, зробивши свої спортивні годинники та смартгодинники більш корисними, коли вони не відстежують ваші тренування.

Venu 3 показує сповіщення з пов'язаного смартфона, хоча при цьому відсутня можливість налаштування того, що дозволено турбувати ваше зап'ястя.

Користувачі Android також можуть здійснювати та приймати дзвінки з зап'ястя ─ у цьому Venu 3 перевершує Vivoactive 5.

Venu 3 може похвалитися магазином Connect IQ Store. Це не магазин застосунків, але в ньому зібрані додаткові поля даних, віджети та циферблати годинника, які збагатять досвід використання Garmin. Він добре підтримується розробниками, але, зрештою, не відповідає рівню Apple App Store або Google Play.

Є інтеграція з деякими провідними сервісами потокової музики, включно зі Spotify, що дає змогу синхронізувати списки відтворення для прослуховування під час пробіжок в автономному режимі.

Також є функція Garmin Pay, але її підтримка банками слабша, ніж у Apple або Google Pay. Тому, якщо для вас важлива ця функція, необхідно перевірити, чи підтримується вона вашим банком.

Версія Venu 3 з підтримкою LTE не існує. Компанія Garmin випустила LTE-версію моделі Forerunner 965, але досі ця функція не була реалізована в лінійці смартгодинників.

Таким чином, Garmin Venu 3 пропонує непоганий набір функцій, але все ж значно відстає від Apple Watch або Galaxy Watch 6.

Час роботи від акумулятора

Смартгодинник Garmin Venu 3 - робота від батареї

Час автономної роботи Venu 3 загалом чудовий, і це одна з головних галочок у скарбничці Venu 3 порівняно з Apple Watch або Galaxy Watch.

Garmin стверджує, що Venu 3 пропрацює 14 днів без підзарядки. При ввімкненні всіх «дзвіночків» та «свистків», включно з постійно ввімкненим дисплеєм, було отримано близько 10 днів автономної роботи.

Це відмінний показник, як і те, що це дуже мало зношує акумулятор.

Ба більше, пристрій швидко заряджається, і можна отримати близько 80% заряду приблизно за годину. Коли випробувачі виявили, що Venu 3 розрядився, але хотіли вирушити на пробіжку, вони під'єднали годинник до мережі на 10 хвилин і отримали понад 20% заряду.

Стандартний кабель живлення Garmin підключається до задньої панелі годинника, але він легко відпадає, що засмучує.

Час автономної роботи GPS залежить від використовуваного режиму, але за максимальної точності All Systems GPS втрачає близько 5% протягом години бігу. Це означає 20 годин GPS-стеження на одній зарядці, що в точності відповідає заявленим Garmin показникам.

Чи варто купувати?

Garmin Venu 3 ─ це чудовий смартгодинник, який орієнтований на фітнес, з великим набором оздоровчих функцій, фантастичним екраном і хорошими показниками точності за більшістю параметрів. Тому його можна сміливо рекомендувати.

Але чи варто його купувати? Це складніше питання. Він володіє більшістю тих самих функцій, що й Garmin Vivoactive 5, за винятком дещо зменшеного дисплея та матеріалів, новішого датчика серцевого ритму та деяких функцій голосових викликів. При цьому Vivoactive 5 коштує майже вдвічі дешевше.

Аналогічним чином, якщо вам потрібні високоякісні дані про фітнес і продуктивність, то Forerunner 265 з AMOLED-дисплеєм набагато краще підходить для більшості бігунів і коштує трохи дешевше.

І, нарешті, якщо для вас важливі доступ до застосунків, платежі та зручність роботи зі смартгодинником, Venu 3 не дотягує до Apple та Samsung у цьому відношенні.

Отже, якщо ви шукаєте чудовий універсальний фітнесгодинник із безліччю корисних і повсякденних показників і готові заплатити більше за високу якість екрана, то Venu 3 вам підійде.

Але для багатьох людей Venu 3 не найбільш відповідний варіант у лінійці Garmin.