годинник Garmin Forerunner 955 VS Whoop 4.0

У новій статті блогу СЕКУНДА проводиться пряме порівняння смартгодинників Garmin та фітнес-трекера Whoop. Нещодавнє введення метрик типу відновлення на Forerunner 955 і 255 означає, що обидва бренди тепер відстежують дуже схожі дані.

Whoop популярний серед професійних спортсменів

Фітнес-браслет Whoop версії 4.0 — це пристрій для відстеження активності та здоров'я без дисплея. Замість дисплея необхідно використовувати панель інструментів програми або веб-сайту для перегляду детальної статистики, SpO2, температури й інших життєво важливих показників. Останнє покоління менше за розміром і, крім зап'ястя, можна носити пристрій на інших частинах тіла, таких як талія та ікри.

годинник Garmin Forerunner 955 VS Whoop 4.0

Пристрій Whoop популярний серед професійних спортсменів, яким у першу чергу потрібна докладна статистика. Проте послуга постачається з щомісячною передплатою. Для багатьох саме тут криється привабливість такого фітнес-браслету, яка має тенденцію зникати.

Досі Garmin воліла не йти цим шляхом, і можна було тільки вітати таке рішення компанії. Адже якщо подумати, при купівлі фітнес-пристрою користувач має отримати доступ до більшості статистичних даних, які він може надати. На жаль, дедалі більше компаній обирають передплату. Fitbit і Oura — цьому приклади.

Garmin також має величезну кількість шанувальників

годинник Garmin Forerunner 955 VS Whoop 4.0

Бренд Garmin також є популярним серед тих, хто серйозно займається спортом. У колекції моделей цього виробника є цілий ряд пристроїв для здоров'я, спортивних годинників та годинників для активного відпочинку. Чим би ви не займалися, для цього обов'язково знайдеться відповідний варіант Garmin.

Останнім часом компанія також зосередилася на тому, щоби зробити свої пристрої привабливими для жіночої аудиторії. Подання годинника Fenix меншого розміру та пристроїв, таких як Lily, орієнтоване на цей сегмент ринку.

І все ж таки довгий час компанія Garmin не могла конкурувати з Whoop, Oura, Polar та деякими іншими іменами зі статистики типу відновлення. Ця ситуація змінилася з появою Forerunner 955 та 255 близько місяця тому. Ці пристрої принесли з собою дві додаткові метрики, які називають «Готовність до тренувань» та «Статус ВСР» («Варіабельність серцевого ритму»).

годинник Garmin Forerunner 955 VS Whoop 4.0

Перший кількісно оцінює ряд факторів, щоб визначити вашу готовність до вправ. Статус ВСР, з іншого боку, дивиться лише мінливість ударів між скороченнями серця. Це ще один показник того, наскільки напружений ваш організм: чим нижче число, тим більше ви стомлені.

На додаток до цього в Garmin також є час відновлення та температура тіла, які можна використовувати для оцінки вашої готовності до тренувань. Таким чином, можна сказати, що компанія наздоганяє Whoop за цими показниками. Ми очікуємо, що більшість годинників Garmin отримає функцію готовності до тренувань та ВСР, і вже є альфа-версія програмного забезпечення з цими функціями, доступна для лінійки Fenix ​​7 та годинників Epix 2.

Чи є ці нові функції Garmin убивцею Whoop? Давайте порівняємо їх.

Garmin Forerunner 955 та Whoop 4.0: безпосереднє порівняння

Дизайн

У цій статті ми розглядаємо пристрої Garmin з новими показниками відновлення, поперше 955. Однак це також включає в себе Forerunner 255, а також Fenix 7 і Epix 2. Перераховані пристрої об'єднує те, що вони являють собою круглим годинником із фізичними кнопками по боках. У деяких є функціональність сенсорного дисплея, у деяких – більш преміальна збірка, але загальний вигляд такий самий.

годинник Garmin Forerunner 955 VS Whoop 4.0

Whoop 4.0, з іншого боку, є простим фітнес-браслетом. Як згадувалося вище, тут немає дисплея, тому ви повністю покладаєтеся на свій смартфон та/або веб-сайт для перегляду статистики.

Звичайно, є що сказати про мінімалістичний дизайн. Деякі люди можуть віддати перевагу цьому варіанту. Крім того, пристрій більш довговічний, тому що на зап'ясті немає екрана, який може зламатися. Ідеально підходить для таких видів спорту, як регбі, хокей та інші подібні, коли носити годинник може бути трохи ризиковано.

Ще одним плюсом Whoop є його водостійкість 100 метрів. Деякі годинники Garmin передбачають такий же рейтинг 10 атм, але більшість з них мають відмітку водостійкості 5 атм. Її має вистачити для переважної більшості людей.

годинник Garmin Forerunner 955 VS Whoop 4.0

Якщо ви не заперечуєте проти громіздкішого вигляду, Garmin пропонує різні варіанти дизайну на вибір. Крім того, ви отримуєте щось на зап'ясті, що виконує інші функції. Щось, що повідомляє вам час, наприклад!

Строк служби батареї

годинник Garmin Forerunner 955 VS Whoop 4.0

Переходячи до часу автономної роботи, слід врахувати, що смартгодинники Garmin явно лідирують в цій номінації. Вони можуть працювати більше тижня без заряджання. Крім того, у вас також є можливість придбати годинник із сонячною батареєю, завдяки якій пристрій буде працювати на вашому зап'ясті ще довше. Whoop, з іншого боку, пропонує лише від 4 до 5 днів автономної роботи при повній зарядці.

Можливість відстеження спорту та здоров'я

годинник Garmin Forerunner 955 VS Whoop 4.0

Що стосується спортивного відстеження, годинники Garmin можуть відстежувати все під сонцем. Їхні показники для здоров'я також непогані, і ви можете відстежувати всі 24/7 з великою кількістю деталей. Whoop надає аналогічні дані, хоч і не з таким самим ступенем деталізації.

Моніторинг серцевого ритму

годинник Garmin Forerunner 955 VS Whoop 4.0

У минулому пристрої Whoop страждали від недостатньої точності відстеження серцевого ритму. Зокрема пристрої DC Rainmaker третього покоління мали цей недолік. Проте остання версія серії Whoop значною мірою усунула цю проблему. Просто переконайтеся, що пристрій щільно прилягає до тіла під час тренування, щоб монітор серцевого ритму міг точно визначати інформацію про ваші життєво важливі показники.

Тим не менш, незважаючи на значне покращення роботи Whoop, датчик серцевого ритму Garmin Elevate V4 залишається найкращим. Особливо, коли йдеться про високоінтенсивні вправи або дії, котрі вимагають великої кількості рухів зап'ястя. Що призводить до більш точної оцінки того, як сильно б'ється ваше серце під час тренування.

Відстеження сну

Одна з областей, де явно не вистачає Garmin, — відстеження сну. З якоїсь причини компанія щосили намагається це виправити. Наприклад, потрібно визначити вікно, протягом якого ви зазвичай спите. Чому це потрібно? Звичайно, пристрій, який носиться на вашому зап'ясті, може визначити, коли ви перебуваєте в горизонтальному положенні та не рухаєтеся. Очевидно, ні.

Більше того, пристрої Garmin не можуть відстежувати денний сон. Дешева фітнес-група може зробити це. У чому ж справа?

годинник Garmin Forerunner 955 VS Whoop 4.0

Така особливість смартгодинників Garmin виводить із ладу загальну статистику відновлення. Наприклад, хтось у нічний час спить менше, ніж необхідно, зате потім додає до цього дві години денного сну. Так ось Garmin не бере цього до уваги, в результаті чого Forerunner 955 постійно оцінює сон такої людини як «задовільний» або «поганий». А це, у свою чергу, негативно впливає на показник готовності до навчання.

З фітнес-трекером Whoop подібних неточностей немає: він цілодобово слідкує за вашим сном. Так що Whoop явно кращий у плані моніторингу сну.

Слід зазначити, що в цьому випадку йдеться лише про те, щоб розпізнати, коли ви заснули та прокинулися. Отже, це не цикли сну, оскільки ніякі пристрої не є дійсно точними, коли йдеться про цей тип інформації.

Дані для відновлення

Тепер можна перейти до даних відновлення. Компанія Garmin рухається в цій галузі зі своїми новими показниками, як описано вище. Оцінка готовності до навчання у смартгодинниках цього бренду прозоріша, ніж дані Whoop. Ви точно знаєте, які другорядні показники впливають на загальну оцінку та що можна покращити.

годинник Garmin Forerunner 955 VS Whoop 4.0

Більше того, показання ВСР дають вам середнє значення за ніч, середнє за сім днів, і все це порівнюється з довгостроковим вихідним рівнем. Той факт, що він враховує тренди ВСР протягом кількох тижнів, означає, що Garmin може дати вам гарне уявлення про те, наскільки ви стомлені.

Проте проблема його пристроїв — погана статистика сну. І саме з цієї причини можна поставити пристрої Whoop попереду Garmin, коли йдеться про дані для відновлення. Їхня статистика сну більш точна, і це один із найважливіших факторів, коли йдеться про відновлення після тренування.

Витрати

З фітнес-браслетом Whoop ви не сплачуєте фіксовану вартість, як із Garmin. Звичайно, пристрій безкоштовний, але ви маєте вибрати щомісячну членську програму за 30 доларів. Мало хто належить до фанатів послуг із передплати. На жаль, саме цим шляхом іде все більше й більше компаній, в якості інших прикладів приходять на розум Oura і Fitbit.

Навпаки, коли ви купуєте годинник Garmin, за використання пристрою не стягується регулярна плата. Garmin не стягує плати за передачу даних. Сподіватимемося, що так і залишиться.

Garmin Forerunner 955 проти Whoop 4.0: вердикт

годинник Garmin Forerunner 955 VS Whoop 4.0

У розумінні більшості користувачів у Garmin, ймовірно, буде перевага над Whoop. Це те, що потрібно, якщо ви хочете універсальний пристрій для занять спортом і фітнесом. Тут є відмінний дисплей, поєднання функцій відстеження здоров'я та фітнесу, вбудований GPS (двохдіапазонний на деяких годинниках), сховище музики, безконтактні платежі, відмінний час автономної роботи, варіанти дизайну та багато іншого.

Компанія також трохи скоротила розрив із Whoop щодо статистики відновлення. Однак Garmin необхідно покращити відстеження сну, щоб перевершити свого конкурента щодо цього.

Так що Whoop 4.0 все ще має переваги. Саме тому ми бачимо, що пристрої зберігають свою популярність серед професійних спортсменів. Фітнес-трекер також сподобається тим, хто шукає щось мінімалістичне дизайну, яке не так легко пошкодити.

годинник Garmin Forerunner 955 VS Whoop 4.0

Однак одним великим мінусом Whoop стала передплата. З Garmin у вас є тільки первісна вартість покупки пристрою. Крім того, доступ до всіх ваших даних безкоштовний. Пристрій Whoop 4.0 безкоштовний, але для перегляду ваших даних вам потрібно буде платити близько 30 доларів на місяць. Причому ця сума може швидко зрости.

Як би там не було, при виборі будь-якого варіанта ви придбаєте якісний продукт. Зрештою, і Garmin, і Whoop пропонують хороший досвід і надають інформацію, яка навчить вас бути в більшій гармонії зі своїм тілом і внести зміни до здорового способу життя. Однак Garmin кращий з точки зору відстеження активності та широти функцій, у той час як Whoop, як і раніше, трохи корисніший для аналізу сну та відновлення.