10 найкращих клавішних інструментів 2022 року

Попри величезні потрясіння, які пов'язані й з війною в нашій країні, і з ковідними обмеженнями, перша половина 2022 року подарувала нам велику кількість відмінних клавішних інструментів.

Серед них ви знайдете й ті моделі, які просто заповнили прогалини у вже існуючих лінійках, і абсолютно революційні продукти, що, безперечно, вплинуть на майбутнє галузі.

В цій статті про 10 найзнаковіших на наш погляд апаратних інструментів, випуск яких був анонсованим у першій половині 2022 року.

Зміст:

 1. CASIO SA-50/51
 2. MOOG Mavis
 3. KORG Pa5X
 4. KURZWEIL SP7 Grand
 5. AKAI MPC Key 61
 6. YAMAHA Arius YDP
 7. ROLAND E-X50
 8. KAWAI CN201 і CN301
 9. ROLAND F107 і RP107
 10. CASIO CT-S1000V
  Інші інструменти

1. CASIO SA-50/51

10 найкращих клавішних інструментів 2022 року

І розпочнемо ми з найменшого інструмента в цьому списку. Анонсом синтезатора CASIO SA-50 виробник не тільки доповнив серію моделей із мініклавішами SA Mini, але й суттєво розширив діапазон їхнього використання. Річ у тому, що на відміну від мінісинтезаторів, що вже існують на ринку, новинка має 32-голосну поліфонію та функціонал на рівні повнорозмірних моделей. Завдяки цьому в деяких ситуаціях він може бути корисним не тільки дітям, а й дорослим.

І так, інструмент випускається у двох варіантах, які між собою відрізняються кольором.

 • CASIO SA-50 – білий із салатовими елементами корпусу;
 • CASIO SA-51 – чорний із білими елементами корпусу.

Ну а докладніше про анонсовані моделі ви можете прочитати тут.

[до змісту]

2. MOOG Mavis

10 найкращих клавішних інструментів 2022 року

Чи не найдоступніший MOOG цього року був випущений у вигляді набору для самостійного складання без необхідності лютування та називається Mavis. Модель можна використовувати й автономно, і встановивши в будь-яку єврорек-систему.

MOOG Mavis – напівмодульний аналоговий синтезатор, який оснащений осцилятором з функцією wave-холдингу, фірмовими фільтрами, повноцінною обвідною та LFO.

Ну, а в комплекті ви знайдете захисну кришку.

[до змісту]

3. KORG Pa5X

10 найкращих клавішних інструментів 2022 року

Флагманська аранжировочна станція у KORG-а тепер називається Pa5X. Модель традиційно буде випускатись у 3 версіях:

 • KORG Pa5X 61 – 61-клавішна версія з напівзваженою механікою та функцією післядотику;
 • KORG Pa5X 76 – 76-клавішна версія з напівзваженою механікою та функцією післядотику;
 • KORG Pa5X 88 – 88-клавішна версія з молоточковою механікою та функцією післядотику.

Pa5X оснащений набором із 2200 заводських тембрів, 500 вбудованими заводськими сетами та вражаючою кількістю ударних. Тон-генератор EDS-XP був удосконалений апаратним забезпеченням і новою потужною операційною системою, що в поєднанні зі 160-голосною поліфонією гарантує найвищу якість звука.

Аранжувальна станція має два вбудовані програвачі, що дає можливість відтворювати стилі, MIDI-файли та MP3-треки одночасно й в будь-якій комбінації.

Ну й окремо хотілось би відзначити вражаючу кількість контролерів для управління інструментом у режимі реального часу й великий кольоровий активний дисплей.

[до змісту]

4. KURZWEIL SP7 Grand

10 найкращих клавішних інструментів 2022 року

Перше сценічне піаніно в нашому списку, KURZWEIL SP7 Grand, являє собою повнооктавний інструмент із молоточковою механікою FATAR TP100LRG на базі нової платформи A.T.S.T.

Саму клавіатуру можна розділити на 16 зон із наступною кастомізацією кожної зони для створення власних комбінацій накладання тембрів та поділу клавіатури.

Загалом у модель вбудовано 307 тембрів, які розбиті на 13 категорій. Але основної уваги приділено звуку акустичного рояля, який тут реалізований із неймовірною деталізацією, плавними переходами між динамічними шарами та дворазовим фільтром передискредитації. А основний рояльний тембр був запозичений у флагманської робочої станції K2700.

[до змісту]

5. AKAI MPC Key 61

10 найкращих клавішних інструментів 2022 року

Компанія AKAI після численних тизерів та зливів таки випустила клавішну версію свого грувбокса MPC.

Модель являє собою цифровий синтезатор із вбудованим 4-ядерним процесором, 4 Гб оперативної пам'яті, 16 чутливими до натискання барабанними педами й 61-клавішною клавіатурою з функцією «Aftertouch».

В основі інструмента – 25 синтезаторних рушіїв, кожен з яких відповідає за реалізацію звучання якоїсь групи тембрів. Наприклад, Stage Piano включає колекцію піаніно Bechstein і роялів Steinway, а Session Strings – оркестрові інструменти.

[до змісту]

6. YAMAHA Arius YDP

10 найкращих клавішних інструментів 2022 року

Один з основних виробників цифрових піаніно для дому – компанія YAMAHA – повністю оновила лінійку своїх інструментів Arius.

На початку року було показано відразу 4 моделі:

 • повнокорпусні піаніно YAMAHA Arius YDP-145 та YDP-165;
 • компактні піаніно YAMAHA Arius YDP-S35 та YDP-S55.

На відміну від своїх попередників, новинки мають одразу кілька важливих покращень.

По-перше, було впроваджено технологію Virtual Resonance Modeling Lite (VRM LITE), яка відповідає за симпатичний резонанс інструмента.

 • Коротка довідка: симпатичний резонанс – це резонанс, що виникає завдяки впливу коливання струн на деку та інші частини інструмента.

По-друге, корпус тепер має кілька спеціальних отворів на задній панелі інструмента, крізь які «пробивається» звук. Це, безперечно, додає відчуття тривимірності й робить звук об'ємнішим. Особливо для виконавця.

Ну і третє покращення торкнулось роботи технології Stereophonic Optimizer, яка відповідає за звучання інструментів у навушниках.

Загалом, з кожним наступним поколінням цифрові піаніно Arius стають дедалі якіснішими, стираючи кордон між ними та лінійкою Clavinova.

[до змісту]

7. ROLAND E-X50

10 найкращих клавішних інструментів 2022 року

Нове поповнення серед синтезаторів з акомпанементом у ROLAND-а. E-X50 в одній і тій самій мірі можна віднести й до станцій аранжування базового рівня, і до моделей для дому з просунутим функціоналом.

Окрім стандартного для інструментів цього класу великого набору якісних тембрів та стилів, відзначимо дві деталі, які вигідно відрізняють E-X50 від аналогів у інших виробників.

Перед усім, це можливість під’єднання мікрофона й обробка голосу в режимі реального часу. Це значно розширює сферу використання синтезатора. Наприклад, він стане чудовим помічником музикантам, котрі працюють у кафе та ресторанах.

Ну а друга особливість – у можливості за допомогою утиліти Style Converter підвантажити до 30 своїх стилів з однією з бібліотек на Roland Cloud.

[до змісту]

8. KAWAI CN201 і CN301

10 найкращих клавішних інструментів 2022 року

Схоже, чутки про проблеми KAWAI з чіпами виявились сильно перебільшеними. Принаймні цього року компанія вже встигла оновити свою серію цифрових піаніно CN і показати новинки на зимовій виставці NAMM Winter 2022 в Анахаймі. Тепер замість CN29 і CN39 буде випускатись CN201 і CN301 відповідно.

 • Серед ключових змін зазначимо:
 • тихішу роботу механізму клавіатури;
 • сумісність із мобільними застосунками KAWAI PianoRemote та PiabookPlayer;
 • функцію Low Volume Balance, яка робить звучання інструментів під час гри на низькому рівні гучності більш збалансованим;
 • Bluetooth-аудіо.

Звісно, обидві моделі насамперед орієнтовані на звук акустичного фортепіано. Для цього в них використовується звучання концертних роялів Shigeru Kawai SK-EX та Kawai EX, а власники CN301 додатково зможуть насолоджуватися тембром рояля середнього розміру Shigeru Kawai SK-5.

До слова, крім двох стаціонарних інструментів компанія KAWAI представила також компактне піаніно KAWAI ES120, та йому в цьому списку місця не вистачило.

[до змісту]

9. ROLAND F107 і RP107

10 найкращих клавішних інструментів 2022 року

Нові цифрові піаніно випустила й компанія ROLAND, яка показала два тонкокорпусні інструменти: F107 і RP107.

Моделі мають ідентичні характеристики та відрізняються лише дизайном. F107 зроблений у стилі компактного інструмента зі стійкою та трипедальним блоком, тоді як RP107 за рахунок задньої кришки більше нагадує класичне піаніно.

Обидва інструменти мають 15 вбудованих тембрів на базі тон-генератора SuperNATURAL та 256-голосну поліфонію.

Як і всі нові піаніно ROLAND, вони сумісні з програмою Piano App, яка доповнює можливості інструмента корисними функціями.

Ну і загалом, це дуже якісні цифрові піаніно для дому в компактному корпусі.

[до змісту]

10. CASIO CT-S1000V

10 найкращих клавішних інструментів 2022 року

Синтезатор CASIO CT-S1000V, безперечно, головна новинка першої половини 2022 року. Все завдяки новітній технології Vocal Synthesis, яка дозволяє відтворювати людський голос на клавіатурі.

Спочатку ви вибираєте одну з фраз (текст), яка або вбудована в синтезатор, або набирається самостійно вами в спеціальному мобільному застосунку. А потім визначаєте параметри голосу, яким цю фразу буде проспівано. І все. Просто грайте, а CT-S1000V сам підставить потрібний склад під потрібну ноту.

Звичайно ж, це не перша спроба використовувати голос як музичний інструмент. Взяти хоча б ямахівський «vocaloid». Але це справді найвдаліша спроба зробити подібне на апаратному інструменті та з настільки зручним інтерфейсом.

В усьому іншому CASIO CT-S1000V – напівпрофесійна модель із великою колекцією якісних тембрів та стилів, а також широкими можливостями для творчості.

[до змісту]

Інші інструменти

10 найкращих клавішних інструментів 2022 року

Звичайно, перша половина 2022 подарувала нам набагато більше інструментів, ніж ви знайдете в цьому списку. Ось лише деякі з них:

 • лімітована серія синтезаторів ARTURIA Brute у чорному кольорі;
 • творчий синтезатор YAMAHA PSR-E473;
 • оновлення однієї з найпопулярніших компактних MIDI-клавіатур AKAI MPK Mini Play mk3;
 • компактне цифрове піаніно KAWAI ES120;
 • версія терменвокса MOOG Etherwave Theremin;
 • синтезаторний модуль Roland Aira J-6;
 • сценічні піаніно DEXIBELL Vivo S10 та S10L;
 • нова версія акустичного рояля YAMAHA CFX;
 • повнооктавна MIDI-клавіатура з напівзваженою механікою NOVATION Launchkey 88 та багато, багато іншого.

Виробники клавішних інструментів робили та роблять все, щоб можна було знайти оптимальну модель виходячи з рівня вашої майстерності й тих творчих завдань, які ви перед собою ставите.

[до змісту]